1. İcra Müdürlüğünden Taşınmaz için Açık artırma ilanı

T.C.

OSMANİYE

  1. İCRA DAİRESİ

2018/256 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 112 Ada, 252 Parsel, RIZAİYE Mahalle/Köy, 4. kat 12 nolu b.b Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz zemin+5 kat + teras kattan oluşan binan 5. katında dublex tarzda yapılmış olup, alt katta 3 oda, 1 salon, açık mutfak banyo, wc bulunmaktadır. Teras katında ise 2 oda 1 mutfak teras ve balkon bulunmaktadır. Alt katı açık mutfak olup tavanlar asma alçıpandır. mutfak salonla birleştirilmiş olup , projeye göre balkon mutfağa eklenmiştir. tüm odalarda ledli asma tavan olup yerler seramik kaplamadır. Teras katta mutfak ve dolapları mevcuttur. Teras balkonuun bir kısmı odaya dönüştürülmüş olup tavan sündürme yapıda olup 340 m² alana sahiptir.

Adresi                          : Şehit Eyüp Çelik Sk. İle Kemal Satır Cd. Kesiştiği Nokta Merkez /

OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 1.049,82 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu             : Var , İnşaat tarzı 5 kat

Kıymeti                        : 365.584,00 TL

KDV Oranı                 : %8

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında olduğu gibidir

  1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri                      : osmaniye adliyesi mümin acar baro toplantı salonu – null null / null

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/256 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

 

 

    Ahmet ALECİ

İcra Müdür Yardımcısı

123395

 

İD.285

10 Eylül 2019 Murat BOZ
Yorum yapın