132 bin 681 öğrenci ders başı yaptı

Osmaniye’de 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalan ilk ders zili ile başladı.

Dr. Devlet Bahçeli Meydanında bulunan Atatürk Anıtı önünde İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, 7 Ocak İlkokulu’nda devam etti.

Çelenk sunma törenine  Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Halil İbrahim Kahraman, İl Milli Eğitim Müdürü  Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

7 Ocak İlkokulu’ndaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Milletvekilleri İsmail Kaya ve Baha Ünlü,  Milli Eğitim Bakanlığı  Talim Terbiye Kurulu Üyesi Halil İbrahim Kahraman, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ile öğrenciler ile velileri katıldı.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Hasan Aktaş gerçekleştirdi.

Talim Terbiye Kurulu Üyesi Halil İbrahim Kahraman ise yaptığı konuşmada, eğitim öğretimin önemine vurgu yaparken yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunurken idareci öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak yaptığı konuşmada, milli eğitim davasının her dönemde ülkenin en önemli önceliklerinden biri olduğunu belirtti.

Albak, “Ülke olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu nedenden dolayı gençlerimizi; günümüzün en modern eğitim araç ve gereçlerini kullanarak, ülkesini ve milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, sorumluluk duygusu gelişmiş, düşünen, tasarlayan, tasarladığını üreten, teknolojiyi takip eden nitelikli bireyler olarak yetiştirmemiz gerekmektedir. Şehitler ve kaleler kenti olan ilimizde bu yıl; 420 okulumuzda 132 bin 681 öğrencimiz ve 7 bin 446 öğretmenimiz ile eğitim ve öğretim yılı başlayacaktır.” dedi.

Konuşmasının devamında çocuklara ve gençlere seslenen

Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Sizler çıktığınız eğitim yolunda ailelerinizden ve bizlerden aldığınız destek ile kendinizi, sorumluluklarının bilincinde, bilgiyi üretebilen ve aktarabilen, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip, toplumlar tarafından benimsenmiş değerlere saygılı, ülkemizin geleceği adına gerekli bilgi, birikim ve özgüvene sahip bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Sevgili öğrencilerim; Derslerinize çok çalışarak, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinlikleri yakından takip ediniz. Pırıl pırıl bir gelecek sizleri bekliyor, ülkemizin ve geleceğimizin ümidi ve teminatı sizlersiniz. Bu eğitim-öğretim yılında sizlere sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Daha sonra ise okula yeni kaydolan öğrencilere temsilen, “Hoş geldiniz çiçeği” verildi. Şiir sunumu, halk oyunları ve Türk Devletleri Bayrak gösterisinin ardından Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından ilk ders zili çalınarak sınıflara girildi.

Coşkun ve diğer protokol üyeleri, öğrencilere ücretiz ders kitaplarını dağıtarak, “2019-2020 Eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bütün velilerimize öğrencilerimize öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

10 Eylül 2019 Murat BOZ
Yorum yapın