15 Tatilde Camileri Dolduran Çocuklar Ödüllendirildi

15 Tatilde Camileri Dolduran Çocuklar Ödüllendirildi

“Haydi Çocuklar Camiye, Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz” projesi dolayısıyla vatandaşlar İlçe Müftüsü Gündoğdu ve diyanet personeline teşekkür ettiler

Kadirli İlçe Müftülüğünce Öğrencilerin yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri ve namaz alışkanlığını kazanmaları için“Haydi Çocuklar Camiye, Camiye koşuyoruz namazla buluşuyoruz” projesi kapsamında 18 Ocak-02 Şubat 2020 tarihleri arasında ilçede camilerinde yaklaşık bin çocuk 5 vakit camiyle buluştu.

Yaklaşık 12 gün boyunca sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazları olmak üzere 5 vakti de camilerde kıldıkları ve kendi kategorilerinde belirlenen sureleri de ezberledikleri projenin sonunda katılım gösteren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, miniklerin heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

Kadirli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün de bazı camilerde destek verdiği proje kapsamında sömestr tatili boyunca camilere gelen çocuklarla yakından ilgilenen din görevlileri, çocuklara her vakit namazının ardından sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler hazırladı. Sabah namazı 30 puan, Öğle namazı 15 puan, İkindi namazı 15 puan, Akşam namazı 15 puan, Yatsı namazı 25 puan, Ezberlenen her sure ve dua 50 puan, Çocuğun yanında getirdiği her yakın için 5 puan olarak yazılan puanlar çocuklar için heyecana neden oldu.

Proje ile ilgili memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar proje süresince camilerin çocuklarla şenlendiğini, hatta çocuklar hiç camiye gelmeyen ağabeylerini, babalarını camiye getirdiklerini belirterek İlçe Müftülüğüne teşekkür ettiler.

Özellikle ilçe müftüsü Necati Gündoğdu “İlçemizde göreve başladığından sonra din hizmetlerinde bir çok farklı projenin hayata geçtiğine dikkat çeken vatandaşlar vatandaşların dinimizi doğru kaynaklardan öğrenmeleri için her kolaylık sağlanıyor sayın müftümüze özellikle teşekkür ediyoruz” dediler. Haber Merkezi

 

18 Şubat 2020 Murat BOZ
Yorum yapın