15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na Yeni Fidanlar Dikildi

 

Geçtiğimiz yıl Karaçay Çevre Yolu mevkiinde şehitlerimiz anısına oluşturulan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.

Bu yıl “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında yapılan fidan dikim törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir adına ilk fidanı diken Vali Ömer Faruk Coşkun burada yaptığı konuşmada, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte ilk fidanı Şehidimiz Astsubay Ömer Halisdemir adına dikmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.” dedi.

Protokol mensupları da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’nın yeni fidanlarını 15 Temmuz şehitleri ve gazileri adına diktiler. Program günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

17 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın