19 Mayıs Osmaniye’de de törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de törenlerle kutlandı.

Valilik binası önünde bulunan Atatürk anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu tarafından çelenk sunulması ile başlayan program daha sonra Osmaniye 7 Ocak Stadyumu’nda devam etti.

Stadyumda düzenlenen programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu,  19 Mayıs tarihinin milletimizin “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası İle çıktığı ve sonunu zaferle taçlandırdığı kutlu yolculuğun İlk günü olduğunu söyledi.

Loğoğlu “Bu Bayram Sizin, Bu Hafta Sizindir. Siz; Milletin Temel Direği, Dinamiğisiniz. Geleceğimizin Teminatısınız. Cumhuriyet Sizlerin Omuzları Üzerinde Yükselecektir. On beşlik gençlerimizin kanıyla, canıyla kurulan Cumhuriyetimiz sizinle teminat altındadır. Aynı şuur ve cesaretle 2023 yılı Hedefimizde Vatan Sevdanıza, Millet Sevdanıza, Manevi Duygulara olan Bağlılığınıza, Yani Sizlere Güvenmekte ve inanmaktayız. Bu yolda bir olmalıyız, birlik olmalıyız, diri olmalıyız.

“Vatan Sevgisi İmandadır” buyruğuyla Hain 15 Temmuz gecesini “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” anlayışı içerisinde bertaraf ettiğimiz gibi aynı duygu ve heyecanla yılmadan, yorulmadan Vatanımızı korumaya devam edeceğiz. Birlikte yürüdüğümüz Bu kutlu yol “İlelebet Payidar Kalacak Olan Devletimizin”, Güçlü Türkiye’nin Yolu Olduğu Kadar, Mazlumlara, Masumlara Da Önderlik Yapma Misyonumuzun Yoludur.

Sizler, Şahlanış ve Yükselişimizsiniz. Hepiniz Farklı Yetenek ve İlgi Alanına Sahipsiniz. Birbirinizi Tamamlayacaksınız. Spor, Eğitim, Güzel Sanatlar Alanlarında, Geleceğin Türkiye’sinin İnşasında Görev Alacaksınız. Bu Büyük Devleti Sonsuza Dek Yaşatacaksınız.

Ülkemize, Bölgemize ve İslam Coğrafyamıza Yönelik Oynanan Oyunların Ve Senaryoların Farkında Olarak Mazlum İnsanların Umudu Olmak Ve Sınır Güvenliğimizi Tesis Etmek için El-Bab’da, Afrin’de, Münbiç’te Bulunduğumuz Gibi Şanlı Tarihimizden Aldığımız Güç İle Tüm Yeryüzü Mazlum Ve Masum Coğrafyaların  Gür Sesi, Barış Ve Huzurun Teminatı Olmaya Devam Edeceğiz.

Şan Ve Şerefle Dolu Tarihimizin Gururunu, Bir Sonraki Nesillere Aktaracak Olan Sizsiniz; Sorumluluğunuzu Ve Görevlerinizi Unutmamalı Birlik Olmalısınız. Muhtaç Olduğunuz Kudret Damarlarınızdaki Asil Kanda Mevcuttur” dedi.

Loğoğlu’nun konuşmasının ardından uluslararası ve ulusal müsabakalarda dereceye giren Osmaniyeli sporculara protokol üyeleri tarafından ödüller verildi.

Ödül töreninin ardından halk oyunları gösterileri, karate, jimnastik, tekvando ve motosiklet gösterileri düzenlenerek program sona erdi.

 

21 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın