4.Yörük Türkmen ve Fıstık Festivali başlıyor
  1. Yörük Türkmen ve Fıstık Festivali başlıyor

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Yörük Türkmen ve Fıstık Festivali kapılarını 18 Ekimde açacak. Toprakkale  Yörük Türkmen Derneği tarafından hazırlanan festival 20 Ekim’e kadar sürecek.

Festivalle ilgili  basın toplantısı düzenleyen dernek başkanı Kemal Karalar yaptığı konuşmada “Bu festivalde bizlerden desteklerini esirgemeyen Osmaniye Gazeteciler Cemiyet derneğine ve özellikle dernek başkanı İsrafil Avcı’ya teşekkür eder. Festival tertip Komitesinde bulunan Muharrem Karabacak, Ali Korkmaz, Süleyman Özras, Cevdet Uyduran, Mahmut Acı ve Bestami Mıdık kardeşlerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Şimdi sözü Yörük ağamız Dr. Melikşah Topal’a bırakıyorum” dedi.

Yörük Ağası Dr. Melikşah Topal Tüm Osmaniyelileri fesitivale beklediğini ifade ederek sözlerine devam etti “18 Ekimde şölen alanına çadırların kurulması ile başlayacak olan festival 19 Ekimde Şölen halayı ve 20 Ekimde develerle ve mehteranla kortej yürüyüşü, göç, saygı duruşu ve istiklal marşı, açılış duası, açılış konuşmaları, çuval yarışması, folklor gösterileri, yoğurt yeme yarışması, okçuluk gösterileri, fıstık güzeli yarışması, sıkma börek ikramları ve kaynatılmış fıstık ikramı, halk ozanlarının konserleri, sürpriz sanatçılar, şölen halayı etkinlikleri yer alacak” dedi. >>>Murat Boz

8 Ekim 2019 Murat BOZ
Yorum yapın