52 gün sonra yeniden müşteri kabul etmeye başladılar

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir süre önce faaliyetlerine ara verilen berber, kuaför ve güzellik salonları Osmaniye’de 52 gün sonra yeniden müşteri kabul etmeye başladı.

Berber, kuaför ve güzellik salonları, 09.00-21.00 saatlerinde çalışacak ve müşterilere randevu sistemiyle hizmet verecek.

Osmaniye’de berber, kuaför ve güzellik salonları sahipleri, salonlarını dezenfekte edip yeniden düzenledikten sonra kapılarını müşterilerine açtı.

Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonu Odası Başkanı Ali Bebek, kent genelinde 377 kayıtlı üyenin yeniden işbaşı yaptığını söyledi.

Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymak kaydıyla işlerine başladıklarını dile getiren Bebek, “Vatanımıza, milletimize ve meslektaşlarımıza inşallah hayırlı ve uğurlu olur. İlimizde 196 erkek ve 125 kadın kuaförü ile 26 güzellik salonumuz müşteri kabulüne başladılar. Hepsine sağlıklı ve hayırlı işler diliyorum.” ifadesini kullandı.

Erkek kuaförü Murat Bozan da zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, “İnşallah bundan sonra sağlıklı bir şekilde çalışacağız. Gerekli önlemlerimizi aldık.” diye konuştu.

Güzellik Salonu sahibi Buket Saygın, randevu sistemiyle müşteri kabul etmeye başladıklarına işaret ederek, “Bu süreci de inşallah hep birlikte başarıyla atlatacağız.” dedi.

– Berber, kuaför ve güzellik salonlarında uygulanacak kurallar

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlar maske kullanacak, müşteriler ise işleme göre maskeyi çıkarabilecek. Bu iş yerleri aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edemeyecek.

Berber, kuaför ve güzellik salonlarında müşterinin oturacağı, temas edebileceği tüm alanlar ile zemin dezenfekte edilecek, her işlem sonrasında bu dezenfeksiyonun tekrarlanması sağlanacak.

12 Mayıs 2020 Murat BOZ
Yorum yapın