52 Yıllık Taksi Durağı Yıkılıyor Mu ?

Osmaniye şehir merkezinde bulunan ve bütün kent tarafından Park taksi olarak bilinen, 29 taksici esnafının çalıştığı Park Taksi yıkılıyor.

Osmaniye Şehit Albay Karaoğlanoğlu parkı yanında bulunan, 29 taksici esnafının çalıştığı Park  Taksi, yapılacak olan çevre düzenlemesi gerekçe gösterilerek, herhangi bir yer gösterilmeden yıkılacağı belirtildi.

Taksici esnafı adına açıklamada bulunan Kooperatif Başkanı Ertuğrul İnekçi çaresiz kaldıklarını belirterek şunları söyledi “Biz başka geçim kaynağı olamayan taksicileriz. Burada 29  arkadaşımız gece gündüz demeden Osmaniye’ye hizmet veriyor. Bunun karşılığında da ailelerimize buradan kazandıklarımızla bakıyoruz. Başka yaptığımız bir işte yok. Devletimizin önceki yıllarda taksici esnafına sağladığı teşvikle yeni araçlar alıp, hizmete sunduk. Eğer biz işsiz kalırsak bu araçları nasıl ödeyeceğiz. Elbette yapılan düzenlemelere karşı değiliz. Burada biz bütün araçlarımız dursunda demiyoruz ama bize 5-6 araçlık bir alan sağlanır ise, hem vatandaş mağdur olmaz, hem de biz mağdur olmamış oluruz. Belediyemizden ricamız bize sahip çıkması ve bizi sokağa atmaması” dedi. Taksici esnaflar ise durumdan oldukça mağdur olduklarını belirterek “Biz burada ailelerimize bir hayat sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız elbette işgalci olmak değil. Herkesinde bildiği gibi Elli yılı aşkın süredir burada hizmet veriyoruz. Bu parkta resmi olmasa da bizim burada olmamızdan dolayı bir nevi bekçilikte yapıyoruz. Bütün araçlarımız dursun demniyoruz ama en azından 5-6 aracımız burada kalsın. Nöbetleşe gelerek hizmet vermeye devam ederiz.  Belediye başkanımızdan talebimiz bizi mağdur etmesin, ailelerimizi ortada bırakmasın ve bir çözüm üretsin.” ifadesini kullandılar.

Çevre esnafı ise, Park Taksi’nin yerinde kalmasını belirterek “Durağın burada olması hem iş yapmamız açısından, hemde müşterilerimize ulaşımda kolaylık sağlaması açısından çok iyi oluyor. Taksici arkadaşlarımızın ve ailelerinin mağdur edilmeemsini, Osmaniye tarihinde bir yeri olan ilk taksi duraklarından Park Taksi’nin yerinde kalmasını Belediye Başkanımızdan istiyoruz” dediler.

Mustafa Düzenli

7 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın