T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2018/5497 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

OSMANİYE

  1. İCRA DAİRESİ

2018/5497 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 246 Ada, 8 Parsel, FAKIUŞAĞI Mahalle/Köy, A Blok/4.Kat/9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz binanın 4. katında bulunmakta olup, 4 oda 1 salon, mutfak, banyo, WC, ebeveyn banyosu ve kiler bölümlerinden oluşmaktadır. dairenin giriş holü, ıslak zeminler ve mutfak bölünün yer döşemesi seramik, odalar laminant parke kaplıdır. odaların duvarları kağıt kaplamadır. dairenin giriş mutfak oturma odası ve salon tavanına ledli alçıpan ile asma tavan yapılmıştır. WC laöabosu hilton lovabo olup, kilerine gömme dolap yapılmıştır.

Adresi                          : Fakıuşağı Mah. 246 Ada 8 parsel Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü                  : 1.756,03 m2

Arsa Payı                     : 212/4720

İmar Durumu             : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 5 kat konut alanı

Kıymeti                        : 260.400,00 TL

KDV Oranı                 : %8

Kaydındaki Şerhler    : Yönetim Planı, 30/06/2010

  1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:30 – 10:35 arası
  2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:30 – 10:35 arası

Satış Yeri                      : OSMANİYE ADLİYESİ, AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5497 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İ.D.: 241

 

 

 

 

 

 

2 Ağustos 2019 Murat BOZ
Yorum yapın