Albak; “Deprem maalesef  ülkemizin doğal bir gerçeği”

1-8 Mart Deprem Haftası nedeniyle  Osmaniye’de Deprem ve Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirilen tatbikatta konuşan  İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; “Deprem maalesef ki ülkemizin doğal bir gerçeği” dedi.

Deprem Haftası nedeniyle  Merkez İlçesinde faaliyet gösteren Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ve Sivil Savunma Birimi koordinesinde deprem tatbikatı düzenlendi.

Gönüllü 24 kişiden oluşan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve ODAK (Osmaniye Dağcılık ve Doğas Sporları Kulübü) ile gerçekleştirilen tatbikata İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Basri Doğan ve Erbay Tan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Karkın katıldı.

Gerçekleştirilen deprem ve tahliye harekatı sonrasında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 27 Şubat’ta İdlib’te şehit düşen şehitleri anma ve Bahar Kalkanı Harekatında görevli kahraman askerlerimize ithafen bayrak gösterisi sergileyen öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ile öz çekim yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; “Deprem maalesef ki ülkemizin doğal bir gerçeği. Depremde  ve acil durumlarda oluşması muhtemel zararları en aza indirgemek, deprem anında ve sonrasında neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak maksadıyla düzenlendiğimiz bu deprem ve tahliye tatbikatı önem arz ediyor. Ayrıca İdlib ‘te şehit düşen kahraman askerlerimizi ve Bahar Kalkanı Harekatında görevli kahraman askerlerimizi anma amacıyla düzenlediğiniz bu gösteride emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

7 Mart 2020 Murat BOZ
Yorum yapın