Albak, Okul Ziyaretlerinde Bulundu

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, beraberinde Şube Müdürü Mehmet Sünbül ile Adnan Oğuz Anadolu Lisesi ve Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette Müdür Aydın Albak, sınıfları, yemekhane, pansiyon, kantin ve okul bahçesi gibi bölümleri gezerek okul müdürlerinden bilgi aldı.

Daha sonra öğretmenlerle ve öğrenciler ile bir araya gelen Albak, 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. döneminin hayırlı olması temennisiyle başarılar diledi.

ÖĞRETMEN-VELİ İŞBİRLİĞİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, eğitim öğretim yılı ikinci dönemin başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

Albak, mesajında, 2018-2019 Eğitim -Öğretim yılının ikinci dönemine büyük bir heyecanla başladığını belirtti.

2023 Eğitim Vizyonunun hedefleri doğrultusunda ülkemize en iyi hizmeti sunmak için hazır olduklarını ifade eden Albak, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz, eğitim-öğretim hayatı boyunca edineceğiniz bütün kazanımlara ve becerilere, okul için değil hayat için öğreniriz felsefesiyle yaklaştığınız zaman bilim temelli hayat problemlerinizi de kolayca çözüme ulaştıracağınıza inanıyorum. Öğretmenlerinizin sizler için açtığı yollarda yürüyün ve bizlerin sizlere güvendiği gibi kendinize güvenin. Çünkü sizler geleceğin liderleri, öncüleri ve uygulayıcıları olacaksınız. Değerli Öğretmen arkadaşlarım, 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Bu süreçte sizler yükselen eğitimin omuzları olacaksınız. Her zaman olduğu gibi öğrencilerimize en iyiyi ve en güzeli öğretmeye devam edeceksiniz. En çok seven öğretmen olup kapıları açarken, yavrularımıza canı gönülden hoş geldiniz diyeceğinizden hiç şüphem yok.

Sayın Veliler, çocuğunuzun başarısı için elbette sizlere de önemli görevler düşmektedir. Büyüyen beden ve zihinlerini desteklemek için yeteri kadar uyumasına özen gösterin, Derslerinde aktif olmaları için çocuğunuzun her sabah kahvaltı yapmasını sağlayın, Onlara iyi bir rol model olun, Çocuğun öğretmeniyle işbirliği yapın ama öğretmenimizin işini yapmasına asla engel olmayın ve gönül rahatlığıyla öğretmenlerimizin şefkatli ellerine onları teslim edin”

Albak, 2018- 2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı ve verimli geçmesini temenni etti.

 

7 Şubat 2019 Murat BOZ
Yorum yapın