Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Start Aldı

 

Osmaniye’de 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanacak Amatör Spor Haftası düzenlenen çeşitli etkinliklerle düzenlenen törenle başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan Amatör Spor Haftası’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Tosyalı Spor Salonunda düzenlenen törene, Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Spor Şube Müdürü Arif Özsarı,  Antrenörler, diğer yetkililer ile sporcular katıldı.

Düzenlenen açılış töreninde Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Spor Kulüpleri tarafından karate spor dalından amatör sporcular gösterilerini sundular.

Ülkedeki spor kulüplerinin kalbinin amatör sporlar için çarptığını ifade eden Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir “Hepimiz biliyoruz ki bütün dünyada profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır, 100 spor kulübü ve 3.845 faal sporcu olmak üzere toplamda 46 bin 432 lisanslı sporcuya sahip olan ilimizde, amatör spor haftası il merkezi ve ilçelerimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Amatör Spor Haftası boyunca yapılan etkinliklerin amacı halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocuklara müsabaka tecrübesi kazandırılması, ülkede topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması bu anlamda tüm halkımızı spor yapmak için tesislerimize davet ediyorum şeklinde konuştu.

 

 

12 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın