Atatürk’ün Osmaniye’mizi Şereflendirmesinin 93.yılı

Vali Coşkun’un 16 Ocak Atatürk’ün Osmaniye’ye Gelişinin 93. Yıldönümü Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Osmaniye’mizi şereflendirmesinin 93.yıl dönümünün yaşandığı bir günde, Osmaniyeliler olarak onun buraya gelişini kutlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamış, modern kalkınmış güçlü bir Türkiye’yi inşa etme yolunda halkın görüşlerini alarak aynı zaman da bu milletin irfanına ve zekâsına da güvendiğini göstermiştir. Şeklinde ifade etti.

Değerli Hemşerilerim

 

Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 16 Ocak 1925 tarihinde İlimizi de ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Osmaniyeliler de birlik ve beraberlik içerisinde onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.

Aziz milletimizin o zor günlerde ortaya koyduğu birlik, beraberlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.dedi

 

 

17 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın