Avcı ve Düzenli Çalıştay’da Osmaniye’yi Temsil Ediyor

 

Marmaris Belediyesi’nin basın meslek örgütlerinin katkılarıyla düzenlediği “Anadolu Medya Buluşması” isimli yerel medya çalıştayına Osmaniye’den 2 gazeteci de davet edildi. Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı ile Yeni Adımlar Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Gazetesiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Düzenli çalıştaya katılmak üzere Marmaris’e gitti.

38 kentten 400’e yakın gazetecinin bir araya geldiği ve 3 gün sürecek etkinliğin Pazar günkü bölümünde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı ve Anadolu basın temsilcilerinin sorularını cevaplandıracağı öğrenildi.

MARMARİS’TE YEREL BASIN BULUŞUYOR

Son dönemde yerel basının önem kazanmasıyla birlikte harekete geçen Marmaris Belediyesi önemli bir organizasyona imza attı. Yerel medyanın sorunlarının masaya yatırılacağı 38 kentten 400’e yakın gazetecinin katıldığı “Anadolu Medya Buluşması” isimli çalıştay, Sentido Orka Lotus Beach Otel’de 27-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çalıştaya; Osmaniye’den gazeteci Mustafa Düzenli ve OGC Başkanı İsrafil Avcı davet edildi. Anadolu Medya Buluşması’nın, hem yerel basın çalışanlarının bir araya gelmesi, hem de sorunlarına birlikte çözüm arayışları için atılan önemli bir adım olacağı dile getiriliyor.

ÇALIŞTAY’DA CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU DA KONUŞACAK

Çalıştaya katılacak gazeteciler, 2 gün sürecek etkinlik sonrası düzenlenecek gezi programıyla Marmaris’in eşsiz güzelliklerini de görme fırsatı bulacak. Öte yandan ilk kez yapılan çalıştayın son günü olan Pazar günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkinliğe katılacağı bildirildi. Yerel basın çalıştayının konuğu olarak basın mensuplarının karşısına çıkacak olan Kılıçdaroğlu, saat 13.30 – 15.00 arasında farklı bölgelerden yerel gazetecilerin sorularına canlı yayında cevap verecek. Çalıştay için çok sayıda milletvekili de Marmaris’te olacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Medya Komisyonu Başkanı Tuncay Özkan başta olmak üzere Atilla Sertel, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay, Yakup Akkaya, Utku Çakırözer, Muğla milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Akın Üstündağ’ın ile eski milletvekili Metin Işık Anadolu yerel basınıyla toplantılara katılacak ve sorularını cevaplandıracak. Pazar günü 09.00 – 16.00 arasında Çalıştay programının tamamı yerel ve ulusal kanallara canlı yayınla ulaşacak.

YEREL MEDYANIN SORUNLARI KONUŞULACAK

“Anadolu Medya Çalıştayı”nda basında sendikacılık, radyo tv yayıncılığı ve denetimi, yerel basınının sorunları, televizyon ve internet gazeteciliği, basın kanunu ve medyanın sorunlarına yönelik konular masaya yatırılacak. Etkinliğe Adana, Afyon, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manavgat, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Uşak, Zonguldak’tan gazeteciler cemiyeti yöneticileri ile yerel medya çalışanları katılıyor.

İlki düzenlenen ve yerel basının sorunlarının masaya yatırıldığı çalıştaya Osmaniye’den Gazeteci İsrafil Avcı ve Mustafa Düzenli davet edildi.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Anadolu’nun dört bir yanından 400’e yakın gazeteciyi ağırlamanın kendileri için onur kaynağı olduğunu söyledi. Başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm milletvekillerine bu önemli organizasyona verdikleri destek ve değer için minnet borçlu olduklarını dile getiren Acar, “Anadolu medyasının tüm sorunlarının konuşulacağı bu etkinlikte aynı zamanda yerel gazeteciler, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na merak ettikleri konular hakkında sorular da yöneltme fırsatı yakalayacak” dedi.

30 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın