Bahçe İlçesinde Sürü Yönetimi Kurs Bitirme Belge Dağıtım Töreni Düzenlendi

Bahçe İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen  Sürü Yönetimi  Kursu belge dağıtım töreni Bahçe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlendi.

Bahçe İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 30 Bin TL hibeli Genç çiftçi Projesi  kapsamında 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Sürü Yönetimi  Kursu” nun belge dağıtım töreninde, kursu başarıyla tamamlayan  kursiyerlere kurs bitirme belgeleri verildi. Gerçekleşen törene Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Bahçe İlçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Açıkgöz, Bahçe İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüğlu, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Akkuş ve Ali Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Onur Ali Mutluay,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Kamu Kurum Müdürleri, İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü personelleri,  Muhtarlar, Kursiyerler ve genç çiftçiler katıldı.

Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam “Kursların çok önemli olduğunu,  genç çiftçi Projeleri değerlendirilirken alınan her bir kursun proje sahibine 14 puan fazladan  kazandıracağını  bunun ise Genç Çiftçi Projesinde tercih sebebi olduğunu, Genç çiftçi Projesinin 3 yıllık bir proje olduğunu ancak  2019 yılında da devam edeceğini, Bahçe İlçesi Projelerine 2019 yılında ağırlık verileceğini, Bakanlığımızca getirilen küpe ve işletme affının 31 Mart 2019 yılına kadar devam edeceğini, 2019 yılından itibaren Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin fizibilite çalışmalarının ardından İlçede uygulanmaya başlanacağını ifade ederek sürü yönetimi kursunun, gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan Genç Çiftçi Projelerinin, Bakanlığımızca getirilen  küpe ve işletme affının, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin İlçemiz, İlimiz ve tüm ülkemiz tarım ve hayvancılığına hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu  ise “Bakanlığımız Genç Çiftçi Projesinden faydalanan ve Genç Çiftçi Projesini gerçekleştirmeye hak kazanan yetiştiricilerimize yönelik olarak 3 – 7 Eylül 2018 tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz 40 saatlik Sürü Yönetimi kursuna, 24 kursiyerimiz katılmıştır. Sürü Yönetimi Kursumuz, Bahçe İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekimler, Mehmet Acar ve Bekir Tokçelik tarafından verilmiştir. Sürü Yönetimi Kursuna katılan 24 kursiyer, başarılı bir şekilde kursumuzu tamamlamış ve belge almaya hak kazanmışlardır. Kursumuzun gerçekleşmesine katkıda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlere kursiyerlerimize ve genç çiftçilerimize teşekkür ederim. Gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan genç çiftçi projelerinin ve aynı zamanda Sürü Yönetimi Kursu kapsamında belge almaya hak kazanan ve bu gün belgelerini vereceğimiz 24 kursiyerimize Kurs Bitirme belgelerinin hayırlı olmasını dilerim ” dedi.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ve İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin birer konuşma yaptılar. Sertifika dağıtım töreni belge dağıtımı ve günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

5 Ocak 2019 Murat BOZ
Yorum yapın