Başkan Namlı Sözünü tuttu

Düziçi Doğalgazla Tanıştı

Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde Uzunbanı Mahallesinde Süleyman Ateş isimli vatandaşımızın evinde döşenerek yakılmaya başlanan DOĞAL Gaz için Kaymakam ve Belediye başkanı inceleme yaptı.

AKSA GAZ Bölge Müdürü Metin Ceyhan ile müstakil eve DOĞAL GAZ sisteminin döşeyen Doğal Gaz işletme sahibi İsmail Enci’nin de hazır bulunduğu incelemede Kaymakam Mustafa Koç, “Vatandaşımız güzel yollardan gitmeye alıştı. Doğal gaz döşeme işlerini biran önce tamamlayın yollar yeniden yapılsın. Sizin çalışmalarınız ne kadar erken biterse vatandaşımızda DOĞAL GAZ’la o kadar çabuk tanışır. Burada herkes bir birinden görür temizliğini, ekonomikliği, maliyetini araştırır ondan sonra evinde kullanmak için adeta yarışır” dedi

CEYHAN  “ÇALIŞMALARIMIZ İKİ YIL İÇİNDE BİTECEK”

İlçe merkezinde 150 km’lik bir mesafede perdey per döşeme çalışması olacağını belirten AKSA GAZ Bölge müdürü Metin Ceyhan, “Çalışmalarımız iki yıl içinde bitecek. İmar içinde olan yerlere döşeme yapılacak. Öncelik tabii ki sisteme yakın olan yerlerde abonelerimize vermek, ardından toplu konutlara vermektir” dedi.

NAMLI “DÜZİÇİ’NE 2018’DE DOĞALGAZI VERECEĞİZ DEDİK SÖZÜMÜZDEN ÖNCE GETİRDİK VE VERDİK”

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı “Düziçi’ne 2018’de Doğalgazı vereceğiz dedik sözümüzden önce getirdik ve verdik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Namlı  “Osmaniye, Bahçe, Kadirli gibi yerlerde belediyenin masrafları karşılanmış ancak Düziçi’nde böyle bir şey yok. Doğal gaz çalışmasının Belediyeye maliyeti 6-7 trilyon lira. EPDK’nin uygulaması bizde farklı oldu. Biz yollarımıza verilen zarardan geri tazmin olarak yararlanamadık. Düziçi’ne 2018’de Doğalgazı vereceğiz dedik sözümüzden önce getirdik ve verdik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Doğal gaz döşenen müstakil evin sahibi Süleyman Ateş ise, “Başkanım sözünüzü erken yerine getirdiniz. 2018 dediniz 2017 de ilk önce benim evime doğalgaz döşendi. Bundan sizlerin girişimi, desteği, katkılarınız önemli rol oynadı. Allah sizden razı olsun. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Doğalgaz sisteminin 150 m2’lik bir ev ortalama abone, petek, kombi dahil toplam maliyetinin 7-8 bin TL arasında olduğu kaydedildi. Bu rakam bu işi yapan firma arttıkça rekabetle 5-6 bin Tl’ye kadar düşebiliyor. Resul Özdil

25 Aralık 2017 Murat BOZ
Yorum yapın