Bir Kadının Mektupları Kitabı İle Şair Kahraman’ın Ünü Osmaniye Sınırlarını Aştı

 

Osmaniyeli Şair Hilal Kahraman, ilk şiir kitabı Bir Kadının Mektupları ile büyük başarı yakaladı. Şair Kahraman’ın ünü Osmaniye sınırlarını aştı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret eden Hilal Kahraman, kitabının tanımında büyük emeği geçen basın mensuplarına da teşekkür etti. OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında bir dizi kitap fuarı daveti aldığını belirten Şair Kahraman; “Öncelikle ilk şiir kitabım olan Bir Kadının Mektupları adlı kitabımın tanıtımında siz basın mensuplarının büyük emeği olduğunu söylemek istiyorum ve bundan dolayı teşekkür ediyorum. Yine OGC Başkanımız İsrafil Avcı beye ve kitabımın editörlüğünü yapan ve kitabımı çıkartmamda büyük desteği olan OŞYAD Başkanımız Mustafa Bardak’a da teşekkür ediyorum” ifade etti.

Şiir kitabının tanıtımını Osmaniye Belediyesi K2. Kitap Fuarı’nda da yaptığını belirten Kahraman, “Buradaki standımda Ankara’dan 44 Yayıncılık kitabımı çok beğenmişti. Kitap Fuarı’nın ardından bir süre sonra 44 Yayıncılık beni aradı ve Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenecek Kitap Fuarlarına katılmamı teklif etti. Ben de şartlarımı sundum ve hepsini kabul ettiler. Şimdi önümde bir dizi Kitap Fuarı etkinliği var. İlk etkinlik 17-20 Şubat tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Hemen ardından da 21-25 Şubat tarihlerinde İnegöl’de düzenlenecek kitap fuarına katılacağım. Bu benim için çok onur verici bir olay oldu. Aynı zamanda Osmaniye’nin adını da duyurmuş olacağım için çok mutluyum” diye konuştu. Şair Hilal Kahraman bu etkinliklerin ardından yine yayınevinin aracılığı ile Türkiye genelindeki birçok kitap fuarına daha katılacağını da sözlerine söyledi.

Şair Hilal Kahraman’ı başarısından dolayı kutlayan OGC Başkanı İsrafil Avcı, ilk kitabında böyle büyük bir başarı yakalamanın kolay olmadığını söyledi. Osmaniye’de kültürel anlamda büyük gelişme yaşandığını da ifade eden Avcı, son zamanlarda kitap çıkaranların tanıtım için cemiyete akın ettiğini ve bunun da memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

7 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın