Bozdağ “10 bin adet ücretsiz maske dağıttık”

??

Osmaniye’de 1995’den bugüne medikal sektöründe faaliyet gösteren Ostin Medikal ve İşitme Merkezi dünya genelinde salgın halinde yayılan ve Türkiye’de de etkisi gösteren Koronavirüse yayılımı önlemek amacıyla 10 bin adet ücretsiz maske dağıttı.

ARGE çalışmalarına da önem verdikleri ifade eden Ostin Medikal ve İşetme Merkezi’nden Mehmet Bozdağ Sağlık sektöründe dışa bağımlığı önlemek için Yerli EKG ölçüm kemeri ürettiklerini söyledi.

Bozdağ “2 yıl öncesinde de acaba sekterimize ve ülkemize nasıl bir katkıda bulunuruz noktasında çalışmamamız olmuştu. Çalışmamızla birlikte ithal girdisi olan ve İsrail’den gelen 20-25 yıldır dünya piyasalarında satışı olan  üretimini gerçekleştirerek faydalı model olarak patentine müracaat ettik. Marka tescilini 10 yıl korumalı olarak yaptırdık. Yerli EKG ölçüm kemerinin Türk İnsanın ve sağlık sektörünün Allah’ımıza hamd olsun 5 ile 8 bin Türk Lirasına satılan ve 1 yıl ömrü bulunan bu ürünün daha iyisini daha kalitesini  2500-3500 aralığında satışını gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz dünya sağlık pazarında yer almak. Ürettiğimiz ürünün %99’u ihraç etmek istiyoruz. Bu proje kapsamında bir yıl içinde 10 kişilik istihdam gerçekleştirdik. Alanında uzman akademik alanda  önemli çalışmalara imza atan hocalarımızda ekibimizde yer alıyor

DÜNYA KORONOVARİS’E HAZIRLIKLSIN YAKALANDI

Ostin Medikal ve ailesi olarak önümüze sıkıntılı günler geldi. Dünya genelinde Korovirüs faciası başladı. Bu salgına bütün dünya ülkeleri hazırlıksız yakalandı. Hükümetimiz  özellikle sağlık bakanımız çok büyük gayretler sarf etmiştir. Allah sağlık bakanımızdan razı olsun. Salgın faciaya dönüşmesi engellemeye çalışmıştır. Bu süreçte tabi ufak tefek eksikler olmuştur. Onlarda zaman içerisinde devletimizi idare den mevcut hükümetimiz izole etmiştir. Burada yaşanan en büyük sıkıntı maske olayıydı. Maskeler el değmeden üretilen bir üründür. Geçmişte el değmeden üretiliyordu bu yaşanan krizle birlikte maske ihtiyacı maksimum düzeylere çıktı.  Yılda 10 bin adet civarında maske satarken 10 gün içerisinde 180 kuruşa aldığımız 10 bin adet maskeyi hibe etme yoluna gittik. Bu manada devletimize milletimize katkı sağlamak amacıyla müşterilerimize ve Osmaniyeli hemşehrilerimize üç üç iki iki dört dört ihtiyaçları kadar elimizde var olan 180 kuruşa girdisi olan maskeyi  hediye ettik. Daha sonrada bizde 3 TL’den aldık yada aracı satıcılardan. Bu süreçte Medikalcılar ve eczacılar düzgün duruş sergiledi. Fiyat artışında imalat yapanlar toptan satanlar ham maddenin pahalandığı söylediler. Bu işi fırsata dönüştüren arkadaşları üzülerek kınıyoruz. Bu fırsatçılık olmamalıydı ahlaki bir duruş sergilemeliydik.

HİÇBİR ÇALIŞANIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Sağlık bakanlığının aldığı kararla işlerimiz durma noktasına geldi. Buna rağmen hiçbir arkadaşımızı mağdur etmeyi düşünmüyoruz, Koronavirüs salgını bitene kadar arkadaşlarımıza ücretli izin kullanabileceklerini ve her hangi personel çıkışı yapılmayacağını ifade ettik” dedi.

18 Nisan 2020 Murat BOZ
Yorum yapın