Buzağı Desteklemesi İçin Başvurular Başladı

 

Osmaniye  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, buzağı desteklemesi başvurularının alınmaya başladığını açıkladı.

İl Müdürü Sağlam, 2018 yılında doğan, doğduğu işletmede 120 gün kalmış, şap ve sadece dişilere olmak üzere Brusella aşıları yapılmış olan buzağılara 350-550 TL arası destekleme ödemesi yapılacağını, destekleme kapsamında başvuruların iki dönem halinde alınacağını ve ilk başvurunun 2 temmuz – 31 ağustos tarihleri arasında ve ikinci başvuru döneminin ise 2 mayıs ve 1 temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağını kaydetti.

Bu dönemlerin herhangi birinde başvuru yapan yetiştiricilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek olmadığını kaydeden Sağlam “Yetiştirici eğer Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği ve SS Hay-Koop. Birliğine üye ise üyesi olduğu birliğe, hiç bir birliğe üye olmayan yetiştiricilerin ise bizzat İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru dönemleri dışında başvuru kabul edilmeyeceği için yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları önem taşımaktadır” dedi.

 

18 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın