Ceyhan Veteriner Fakültesi’nden Başkan Kadir Kara’ya Plaket

 

Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bilge Kaan Tekelioğlu ve Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gökçe Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Başkan Kadir Kara’ya Osmaniye’de ki ‘Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonu Projesi’ kapsamında yürütülen çalışmalara gösterdiği hassasiyet, katkı ve destekleri için plaket takdim edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Hem kurumsal olarak hem de kişisel olarak kendi değer anlayışımız ve yapımız içerisinde elimizden geldiğince insani ve vicdani sorumluluklarımızı görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. O yüzden yapılması gereken bir yaşamsal zorunluluk olduğuna ve her hakkın korunmasında sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik konuşmasında; “Siz Osmaniye’de örnek gösterilecek çok iyi bir koruma alanı oluşturdunuz. Birçok ilde göremediğimiz şeyleri burada görüyoruz. Sayın Başkanım gerçekten çok önemli bir çalışmayı birlikte başardık. Sizlerin destekleriyle bilim adına hayvanların gelişi güzel aşılanması değil de, kan tahlilleri yapılarak hasta olan hayvanların tedavisi yapılıyor. Daha sonra aşılama sistemi gerçekleşiyor. Bu çalışma belediyenin destekleriyle oldu. Onun için size ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

10 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın