Cingöz “39 Ambulans İle Acil Yardım Hizmeti Veriyoruz”

Osmaniye’de İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 4 acil yardım ambulansı   “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında farkındalık yaratmak için şehir turu ile hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Osmaniye iline tahsis edilen yeni ambulansların devir teslim töreni gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz tarafından, İl Sağlık Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalar ve sağlık yatırımları hakkında bilgilendirme sunumu yaparken yeni ambulansların hizmete girmesiyle birlikte il genelinde 26 istasyonda 39 ambulans ile acil yardım hizmeti verildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından temmuz ayında yapılan performans değerlemesi sonucunda 81 İl içerisinde, 3’üncü olan Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğünün, İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve bağlı birimlerine bu başarıya katkı sağladıklarından dolayı teşekkür belgesi takdim edilirken  yeni ambulanslar, protokol üyeleri tarafından, kullanılacağı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına teslim edildi.

Devir teslim töreninin ardından Vali Ömer Faruk Coşkun, Milletvekilleri Dr.Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Belediye Başkan Vekili Rıfat Şahin yeni ambulanslara binerek “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında farkındalık yaratmak için şehir turu attılar.

Osmaniye İl Ambulans Servisi Başhekimliği binasında gerçekleşen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Belediye Başkan Vekili Rıfat Şahin, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve kamu kurum ve kuruluşların il müdürleri katıldı.

 

 

3 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın