“ÇÖP KOKUSU DEĞİL, ÇAM KOKUSU İSTİYORUZ”

Yıllardır çöp kokusu ve sivri sinek şikayeti ile sık sık gündeme gelen ve bir türlü çözüme ulaşmayan Vatan mahallesi ve Yaverpaşa mahallesi sakinleri  seslerini duyurabilmek için Vatan Mahallesi  Muhtarlık binası önünde önceki gün saat onaltı  sıralarında toplu şekilde basın açıklamasında bulundular.

Basın açıklamasında Muhtarlar Dernek  Başkanı  Ahmet Özener,  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nuri Danış, Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Özkan, Yaverpaşa Mahalle Muhtarı  Elif Tatar, Yeşilyurt Mahalle Muhtarı  Hüseyin Korkmaz,  Şirinevler Mahallesi Muhtarı  Osman Yavuz Ateş, Esenevler Mahallesi Muhtarı  Faruk Sesli ve Mahalle sakinleri katıldı.

Muhtarlık binası önünde toplanan mahalle sakinleri adına Vatan Mahallesi Muhtarı Baki Bayram “Yıllardır devam eden Osmaniye Çöp Döküm Sahası’nın yaymış olduğu kokulardan dolayı buradayız. Özellikle yaz aylarında dayanılmaz hale gelen bu koku yüzünden, mahallemiz yaşanmaz bir hale gelmiştir. Defalarca yetkililere müracaat etmemize rağmen şuana kadar bir çözüm sağlanmamıştır. Bizlerde Vatan Mahallesi ve Yaverpaşa Mahallesi olarak Osmaniye Merkez ve ilçelerden gelen günlük ortalama 500 ton dökülen çöpün kokusuna maruz kalıyoruz. Çocuklarımız, anne adaylarımız, hastalarımız ve yaşlılarımız için ise bu durum olumsuz sağlık sonuçlarını da beraberinde getirmeye devam etmektedir. Son 5 yıla bakıldığında bu sağlıksız durumdan dolayı olduğunu düşündüğümüz hastalık oranlarında ciddi oranda artışlar olduğu bir gerçektir. Bizler şehir merkezinin ve ilçelerinin kokusuna maruz kalırken adeta Vatan Mahallesi ve Yaverpaşa Mahallesi olarak üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyoruz. Bugün mahalle sakinleri olarak yetkililere birkez daha çağrıda bulunuyoruz. “SESİMİZİ DUYUN. MAHALLEMİZDE SAĞLIKLI KOŞULLARDA YAŞAMAK İSTİYORUZ.” Bizler de temiz kokuların hakim olduğu bir mahalle istiyoruz. ARTIK YETER. Yetkililerden birkez daha rica ediyoruz. Bu sorunun çözümü için gerekli adımları atın. Bize düşen ne varsa yanınızdayız.” Şeklindeki açıklamasını mahalle  sakinleri “Nefes Almak İstiyoruz”, Çevreyi Hor Gören Geleceği Zor Görür”,  “Yarının Doğası Bugünden Yaratılır”,  “Çevre ve Doğa Emanettir. Emanete sahip çıkalım”,  “Çöp Kokusu değil, Çam Kokusu İstiyoruz”,  pankartlarla destekledi.

Vatan Mahallesi Muhtarı Baki Bayram “Basın toplantımıza katılan bütün değerli arkadaşlarıma ve şuanda güvenliğimizi sağlayan emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Basın açıklamasının ardından mahalle sakinleri sakin bir şekilde dağıldılar.

3 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın