Coşkun  “Yolunuz, bahtınız açık olsun”

Afrin’e gidecek olan Özel Harekât Polislerimiz için kurban kesilerek dualar okundu. Vali Coşkun, “Şu an malumunuz olduğu üzere Devletimizin, milletimizin bekası ve güvenliği için Zeytin Dalı Harekâtı gerçekleştiriliyor. Sizler de orada görev alacaksınız. Bu, ulvi bir görevdir. Aldığım bilgiye göre buradaki tüm arkadaşlarımız gönüllü olmuşlar ve gidecek olanlar bu gönüllüler içerisinden kura ile belirlenmiş. Hepinizi gösterdiğiniz bu hassasiyetten dolayı tebrik ediyorum. Hepimiz sizlerle gurur duyuyoruz. Her biriniz Allah’a emanet olun. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Gazanız mübarek olsun. İnşallah kazasız belasız bir şekilde gidip dönersiniz. Tüm milletimizin kalbi ve duaları sizlerledir” dedi.

Vali Coşkun ve protokol mensupları polislerimizle tek tek tokalaşarak, görevlerinde başarılar dilediler.

Evlatlarını vatan görevine uğurlamak üzere orada bulunan ailelerle de bir süre görüşen Vali Coşkun, “Güvenlik güçlerimizi Allah’a emanet ediyoruz. İnşallah kazasız belasız bir şekilde görevlerini tamamlayıp dönerler ve sizlere kavuşurlar” dedi.

Daha sonra Özel Harekât Polislerimiz, Vali Coşkun, protokol mensupları ve aileleri tarafından dualarla operasyon bölgesine uğurlandılar.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğünde düzenlenen uğurlama törenine Vali Coşkun’un yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık da katıldı.  Resul Özdil

26 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın