“Destan 1915’den Milli Mücadeleye” İsimli Tiyatro Oyunu  Seyircisi İle Buluştu

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Osmaniye Belediyesi tiyatro severleri, Osmaniye’nin kurtuluşunu konu alan “Destan 1915’den Milli Mücadeleye” isimli tiyatro oyunu seyirciden ilgi gördü.

Etkinlikler kapsamında Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Kulübü oyuncuları tarafından yazılan ve sahnelenen “Destan 1915’den Milli Mücadeleye” isimli tiyatro oyunu Cebelibereket Kültür Merkezinde  bugün sahne alan oyun  ve Cuma günede  iki seans olarak sahnelenecek.

Tiyatro izlemek isteyen öğrencilere servis imkânı sağlayan Osmaniye Belediyesi bu uygulama ile yaklaşık 4 bin öğrenciye milli mücadeleyi ve şanlı tarihimizi anlatıyor.

7 Ocak Kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen tiyatro oyununun yönetmeni Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hilal Çetin; “Destan 1915’den Milli Mücadeleye konulu tiyatro oyunu günde 2 seans olmak üzere Salı, Çarşamba ve Cuma günleri sahnelenecektir. Gösterimler sabah 09.00 ve öğleden sonra 14.00 saatlerinde olacaktır. Öğrencilerimiz günlerdir bu oyuna hazırlanıyor. Hepsine başarılar diliyorum. Ayrıca böyle anlamlı bir haftada tiyatro kulübümüzün sahne almasını sağlayan belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

(RSL –

4 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın