Devlet Hastanesinde Başarılı Göğüs Ameliyatı

Osmaniye’de bir kadının göğüs boşluğundan ameliyatla 13 santimetre boyunda kitle başarıyla çıkararak hizmet kalitesini bir kez daha gösterdi.

İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Osmaniye Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Polikiliğine öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle gelen 46 yaşındaki N.A. isimli kadının yapılan muayenesinde göğüs boşluğunda kitle tespit edildiğini ifade etti.

Kitlenin alınması için N.A’nın ameliyat edildiği aktaran Öznavruz, “Osmaniye’de ilk kez yapılan ameliyatla kadın hastanın göğüs boşluğundan 13 santimetre boyutunda bir kitle çıkartıldı. Öksürük, nefes darlığı şikayeti sonrası yapılan tetkiklerinde göğüs boşluğu diye tarif edilen, kalpten çıkan büyük damarların bulunduğu bölgede kitle saptandı. Bunun üzerine Göğüs Cerrahi Doktoru Op. Dr. Ebubekir Aksu tarafından hasta ameliyata alındı. Kitle kalbe ve kalpten çıkan damarlara çok yakın olduğu için kanama olması halinde hayatı risk yaratabilecek bir ameliyattı. Fakat ameliyat ekibi Kalp Damar Cerrahi Doktoru Ahmet Çakallıoğlu, Hemşire Feride Sağlam, Hemşire Melek Tohumoğlu’dan oluşan ekip, ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.

19 Eylül 2018 Murat BOZ
Yorum yapın