Doğan “Yiğit Osmaniyeliler Bu Katliama Dur Deyin”

Osmaniye’de Karaoğlanoğlu Parkı’nın zeminin betonlaştırılması nedeniyle bir grup doğasever çevreci, olayı parkta protesto etti. Ellerinde “Beton Park istemiyoruz” pankartları taşıyan çevreciler basın açıklaması yaptıktan sonra parkın ortasında 10 dakika oturma eylemi yaparak durumu protesto ettiler.

Çevreden geçen bazı vatandaşlarda alkışlarıyla gruba destek verdi. Protestoya CHP’den milletvekili aday adayı olan İrfan Erdem de katıldı.

İsmini vermek istemeyen bir belediye yetkilisi de “Acele yapılan bir protesto, proje bittiğinde çok güzel olacak. Karaoğlanoğlu Parkı’nda eskisine nazaran iki kat yeşil alan oluşturuluyor. Tehlike arz eden ağaçlar ise orman işletmenin raporuyla kesilmiştir” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN ORGANİZE OLDULAR

Osmaniye’de bir grup doğasever sosyal medya üzerinden haberleşerek Karaoğlanoğlu Parkı’nda yapılan betonlaşmayı protesto ettiler. Alt Geçit çalışması sırasında parktaki bazı ağaçlar kesilmiş bazı ağaçlara da zarar verilmişti. Geçtiğimiz günlerde alt geçit projesini yapan firma tarafından Karaoğlanoğlu Parkı zeminine yaklaşık yarım metreye yakın beton döküldü. Konuyla ilgili belediyeden ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Sosyal medya üzerinde organize olan Doğa Platformu üyeleri ellerinde “Beton park İstemiyoruz” yazılı pankartlarda parkın içerisinde durumu protesto ettiler.

“PROJE TAM BİR MÜHENDİSLİK VAKASIDIR”

Platform adına bir açıklama yapan Kırmıtlı Eski Belediye başkanlarından Ali Murtaza Doğan betona karşı olmadıklarını ancak betona burada karşı olduklarını söyledi. Osmaniye Belediyesi’nde 10 yıl belediye meclis üyeliği yaptığını hatırlatan Doğan “Belediyeciliği bilirim. Bir belediye başkanı beton nereye dökülür iyi bilmesi gerekir. Kendisi inşaat mühendisi olan Kadir Kara’nın beton nereye döşeniri iyi bilmesi gerekir. Ağaçların yanında yaklaşık yarım metreye yakın dökülen bu beton tamamen bir mühendislik vakasıdır” dedi.

“ÇEVRE KATLİAMI EKOLOJİK KATLİAM VARDIR”

Bu betonlaşmaya doğaseverler göz yummayacaklarını seslerini her platformda duyuracaklarını belirten Ali Murtaza Doğan “Buna göz yuman bakar şeytandır. Kim bakarsa baksın burada ağaç katliamı serinlik katliamı çevre katliamı ekolojik katliam vardır” diye konuştu.

Bu parkta herkesin anılarının olduğunu hatırlatan Doğan burada yaylaya gidemeyen fakir fukaranın serinlediğini ağaçların gölgesinden faydalandığını dile getirdi.

FAKİR FUKARA NASIL SERİNLEYECEK

Betonun döküldüğü yere b,ir süre sonra para ile girileceğini ileri süren Doğan “Paralı yere fakir fukara giremez. Yazın 40-50 dereceye çıkan kentte fakir fukara nasıl gölgeleyecek nasıl serinleyecek.  Gelin bu betonun kaldırılması için mücadele edin. Kadir Kara dostları, ülkücüler, milliyetçiler sizlerde burada gölgeleyeceksiniz. Buna dur deyin” diyerek ağaçların beton dökülen zeminde bir süre sonra kurumaya başlayacağını kaydetti.

Açıklamasında Osmaniyeli duyarlı vatandaşlara seslenen Ali Murtaza Doğan, “Yiğit Osmaniye’nin yiğit evlatları gelin burada yiğitlinizi gösterin ve bu katliama dur deyin” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın açıklaması ardından doğaseverler beton zemin dökülen parkın ortasında yaklaşık 10 dakika oturma eylemi yaparak betonlaşmayı protesto ettiler.

Öte yandan parkta betonlaşma yanı sıra bazı ağaçların kesildiği bazı ağaçlara da zarar verildiği gözlendi.  >>>Mustafa Düzenli

9 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın