Dolandırıcılara Dikkat

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, yetiştiricileri sözleşmeli küçükbaş hayvancılık projesi dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları noktasında uyanık olunması gerektiğini kaydetti.

Projeyle ilgili oluşturulan “300koyun.tigem.gov.tr” web sitesinde müracaat şartları ve başvuru kriterlerinin yayımlandığını kaydeden İl Müdürü  Sağlam, başvuru yapmak isteyen yetiştiricilerin bu adres üzerinden ön başvuru formunu doldurması gerektiğini ve konu ile ilgili tüm bilgilendirmelerin ücretsiz yapıldığını ifade etti.

Gerekli tüm dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmediğini vurgulayan Sağlam  “Müracaat şartları ve başvuru kriterleri için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM) web sitesi dışında hiçbir bilgiye itibar edilmemesi gerekir. Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin herhangi bir maddi ödeme yapmadan ve zaman kaybetmeden bulunduğu yerin İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden bu kişiler hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Alınan bilgiler doğrultusunda eğer dolandırıcı olabilecekleri şüphesi var ise Güvenlik Birimlerini ve Adli Mercileri bilgilendirmeleri gerektiği ilanen duyurulur” dedi. Murat BOZ

1 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın