Engelli Vatandaşlar Temsili Askerlik Yaptı

Osmaniye’de engelliler haftası ekinkileri kapsamında  29 zihinsel ve bedensel engelli, “Temsili Askerlik Uygulaması” kapsamında düzenlenen törenle bir günlüğüne askerlik yaparak hayallerini gerçekleştirildiler.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığında temel askerlik eğitimlerini alan zihinsel ve bedensel engelliler için yemin ve terhis töreni  gerçekleştirilirken bir günlük eğitimin sonunda jandarma kıyafetleriyle törene katılan engelliler, Türk bayrağına el basarak yemin ederek terhis olmanın heyecanı yaşadılar.

Bazı engelli ailelerinin gözyaşı tutamadığını törende engelli askerler adına teşekkür konuşması yapan bedensel engelli Jandarma Er Mehmet Akif Küpeli, her Türk gencinin görevi olan askerlik görevini layıkıyla yapmayı çok istediklerini söyledi.

İl Jandarma Alay Komutanı Albay Tamer Bilacan ise, askerlik vazifesinin her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görev olduğunu ifade etti.

Törene sonunda  Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve diğer protokol üyeleri, 1 günlük askerlik hizmetini tamamlayan engellilere askeri künyelerini taktı, terhis belgelerini takdim ettiler.

 

18 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın