Eroğlu “Osmaniye Cennetten Bir Parça”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Osmaniye’de düzenlenen merasimde 3 tesisin temelini attı, 1 tesisinde açılışını gerçekleştirdi.

Merasimde temeli atılan ve açılışı yapılan 4 tesisin toplam yatırım bedeli 143 milyon lirayı buluyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Hepinizi canı gönülden selamlıyorum. Cumhurbaşkanımız da selamlarını iletti sizlere. Özellikle yörük kardeşlerimize selam olsun. Osmaniye’de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Burası güzel insanlar, yiğit insanlar diyarı. Burası Devlet Bahçeli’nin memleketi, buranın insanı vatanına, milletine ve bayrağına bağlıdır. Bu güzel şehre en çok gelen biri olarak beni bakan kabul etmeyin burada hizmetkâr kabul edin. Osmaniye için Savrun Barajı çok önemli. Bizzat kendim ilgilendim bu projeyle bugün de temelini atacağız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın herşey sizin için. Hükümetimiz Osmaniye’ye çok önem veriyor ne yapılsa azdır. Şimdiye kadar 7 milyar TL’lik yatırım yaptık. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla burası için AKDENİZGEP’i hazırladık. Osmaniye cennetten bir parça. Tabiat turizmi ve master planları ile buralar zengin turistlerin uğrak noktası olacak.” dedi.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu sözlerine şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız 2023 yılı hedefini ortaya koydu. Ülkemizi dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına taşıyacağız. Türkiye dünyada küresel bir güç olacak. Hedef 2023, Türkiye hazır, Osmaniye hazır. FETÖ mensupları 15 Temmuz’da Türkiye’yi işgal etmek istediler. Türkiye üzerinde büyük oyunlar var. 200 yıldır bu milleti dağıtmak, bayrağımızı indirmek, ezanları susturmak için planlar yapıyorlar. Bu hain darbeye karşı olan duruşumuz dünya tarihine geçti. Darbecilere büyük darbe vurduk. Onların hesabı varsa Cenab-ı Allah’ında bir hesabı var. En son terörist etkisiz hale gelinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun inşallah.”

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 4 tesisin toplu olarak temelini atarak, açılışını yaptı.

TEMELİ ATILAN VE AÇILIŞI  YAPILAN TESİSLER

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 1 adedi baraj, 1 adedi atık su deşarj hattı tesisi, 1 adedi ıslah tesisi ve 1 adedi de ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli 143 milyon lirayı buluyor.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan tesislerin hizmete alınması ile 142.240 dekar zirai alan suya kavuşacak. 87 milyon 500 bin metreküp su depolanacak. 5.556 metre deşarj hattı ile sulama suyu sağlıklı gelecek ve çevresel zararlar önlenecek. Ayrıca,  il merkezi taşkın zararlarından korunacak.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun Osmaniye’de düzenlediği merasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası, 13 aileye Orköy kredisi verildi.

14 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın