Ersoy’un Adı OTSO Toplantı Salonunda Yaşayacak

3 Temmuz’da Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası binasına gelen bir şahıs tarafından yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden OTSO Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy’un adı toplantı salonuna verildi.

OTSO’da düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve Baha Ünlü, Osmaniye eski Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Türkiye’nin pek çok ilinden oda ve borsa başkanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu. İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun yaptığı duanın ardından merhum Hasan Ersoy’un hayatını anlatan sinevizyon gösterimi sunuldu.

Törende konuşan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Aksoy, “Bir büyüğümüzü, ağabeyimizi, çalışma ve yol arkadaşımızı kaybetmiş olmanın tarifsiz üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum Hasan Ersoy’un kederli ailesine ve camiamıza, şahsım ve yönetim kurulu adına başsağlığı diliyorum.” Olayın ardından Osmaniye Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve Adli Makamlara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür eden Aksoy, “Bu hassas tutum ve kararlılıkla yürütülen çalışmalar neticesinde, suçluların hak ettikleri cezaları alacağına inanıyorum.” diye konuştu. Daha sonra Merhum Hasan Ersoy’un torunu Ayyüce Ersoy dedesi ile olan bir anısını anlattı.

Programın devamında konuşan Merhum Hasan Ersoy’un kardeşi Osmaniye eski Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy ise programın organizasyonunda emeği, katkısı olan ve programa katılan herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Kadir Kara ise Merhum Hasan Ersoy’u saygıyla andığını ifade ederek, “Sadece Ersoy ailesi bir ferdini kaybetmedi, Osmaniye bir ağabeyini kaybetti.” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise “Bu saldırı sadece OTSO Başkan Yardımcısına yapılmış bir saldırı değildir, bu tüm Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsamızın başkanlarına, onların temsil ettiği ülke genelindeki 1,5 milyon üyemize ve ülkemizin kalkınması, gelişmesi için çaba sarf eden iş adamlarımızın tamamına yapılmış sayıyoruz. 1,5 milyon üyemiz Osmaniye ile tek yürek olmuş durumda. Hiç kimsenin endişesi olmasın Osmaniye TSO yalnız değildir. Tüm Türkiye’den oda ve borsa başkanları şu an bu salonda bulunuyor. Beni en çok umutlandıran tablo ise şu oldu. Bizde siyaset olmaz. Kim ne fikirdeymiş, hangi dindenmiş, ırkı neymiş bizi ilgilendirmez. Osmaniye’de en acılı günde 3 siyasi partinin temsilcilerinin bir araya gelmesi bizi sevindirdi. Bu birlik ve beraberliği her zaman muhafaza edersek her türlü sıkıntıyı atlatırız.” diye konuştu.

Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada, Merhum Hasan Ersoy’a Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü ise Merhum Hasan Ersoy’un eski arkadaşı olduğunu ifade ederek, merhuma rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise “Hain bir silahlı saldırı sonucu kaybettiğimiz Merhum Hasan Ersoy Beyefendinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Rabbimden rahmet diliyorum. Başta yargımız olmak üzere, tüm kurumlarımız ile birlikte olay, tüm yönleriyle soruşturulmaktadır. Merhum Hasan Ersoy’un kederli ailesine ve Osmaniye’mize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Törenin ardından Merhum Hasan Ersoy’un ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu.

8 Ağustos 2018 Murat BOZ
Yorum yapın