“Ezan-ı Asla Susturamayacaklardır”

Coşkun “Minarelerimizde Gürleyen Ezan-ı Muhammediye’yi  Asla Susturamayacaklardır”

Osmaniye Valiliği Tarafından Şehitlerimizin Aileleri ve Gazilerimiz Onuruna Yemek Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü nedeniyle şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz onuruna Osmaniye Valiliği tarafından yemek düzenlendi.

Gala Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe şehitlerimizin yakınları ile gazilerimiz ve ailelerinin yanı sıra, Vali Ömer Faruk Coşkun ve eşi, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Fetih Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Peygamberlikten sonra gelen mertebelerin en yükseği olan şehitlik makamına ulaşmış vatan evlatları, ülkemizin ve topraklarımızın tapularıdır. Bu cennet yurdun mühürleridir. Şehit, erişilemeyecek en yüksek makama ulaşan, en değerli varlığı canını vatanı, bayrağı, namusu ve mukaddesatı uğruna seve seve feda eden kahramanın adıdır. Şairin dediği gibi, “Bu hiç de kolay değildir. Ancak çok güçlü bir imanın, çok yüksek bir ahlakın ve adanmışlığın sonudur.” Bugün burada bulunan bu inancı ve ahlakı evlatlarına aşılayarak yetiştiren, vatan ve millet için şehadet yoluna uğurlayan siz değerli ailelerin, millet olarak minnet duyguları ile ellerinizden öpüyoruz. İnanıyorum ki, beşikteki evladını Çanakkale türküleriyle sallayan anneler olduğu sürece bu milletin bileğini asla bükemeyecek, şehit kanıyla sulanmış bu bayrağı asla indiremeyecek, minarelerimizde gürleyen ezan-ı Muhammediye’yi asla susturamayacaklardır. Sizler evladınızı askere uğurlarken kendisini önce Allah’a sonra vatana emanet ettiniz, sizler de bugün önce Allah’a sonra bizlere emanetsiniz. Unutmayınız ki biz bütün bir millet olarak sizlerin emrinde ve hizmetinizdeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bugün her biri Peygamberimizin komşusu, şehitler serdarı Hz. Hamza’nın yoldaşı olan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, hepinize en kalbi şükranlarımı sunuyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri birlikte oturarak yemek boyunca sohbet ettiler. Yemeğin ardından İl Müftü Yardımcısı Ahmet Demirer tarafından şehitlerimiz ve vefat etmiş gazilerimiz için dua edildi.

20 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın