Fabrika Çalışanlarına Eğitim


Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri End. A.Ş. çalışanlarına eğitim verildi.
AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, yaptığı açıklamada, fabrika çalışanlarına yönelik afetler, deprem, KBRN, alarm ve ikaz sistemleri, sivil savunma ekiplerinin kurulumu, düğümler ve bağlar, yaralı taşıma usulleri, sedye bağlama, sedye ile yaralı taşıma usulleri, sedye ile yaralı indirme ve YSC ile yangın söndürme konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildiğini belirtti.
Kentte “Afete hazır işyeri” projesi kapsamında eğitimlerin devam ettiğini ifade eden Bulut, şunları kaydetti:
“Afet ve acil durumlara başka bir deyişle beklenmeyene hazır olmak amacıyla eğitimlerimiz devam etmekte birlikte, bu eğitimlerin bir parçasını da AFETE HAZIR İŞYERİ projesi kapsamında işyerlerinde verilen eğitimler oluşturmaktadır. Üzerimizdeki sorumluluk bilinciyle, işyerlerinde oluşabilecek risklere mücadele etmek amacıyla işyeri çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen bu eğitimlerin öneminin farkındayız. Bundan dolayı; Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri End.A.Ş. çalışanlarına, diğer işyerlerinde olduğu gibi olası bir afet ve acil durum öncesi alınması gereken tedbirler ve afet ve acil durum sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hususunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaptık” şeklinde konuştu.

26 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın