Gazeteci Kerim Çakmak Aday Adaylığını Açıkladı

Osmaniye’de basın alanında faaliyet gösteren  Matbaa  işletmecisi Kerim Çakmak 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim için AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Ak Parti İl Başkanlığına ziyaret ederek İl Başkanı Hamza Tor’la istişare gerçekleştiren  Milletvekili Aday Adayı Çakmak “AK Parti’nin yıllardır bu ülkeye verdiği hizmet zaten aşikar. Bu güne kadar yaptığı hizmetin artarak devam edebilmesi için, bilgi, birikim ve tüm tecrübelerimi enerjimle birleştirerek ülkem için kullanabilmek adına bu yola çıktım” dedi.

Aday Adayı Çakmak “Üniversite eğitimimi Yerel yönetimler bölümünden mezun oldu. Milletvekili aday adaylığı sürecinden önce  Üniversite yıllarından beri görüştüğüm. Basın mensubu arkadaşlarla istişare ettim.  Basın camianın  içerisinde olduğumda gazeteci arkadaşlarımızın tamamı bu işin tamamen arkasındayız diyerek destek oldular.  Bu alanda bugüne kadar parti adına yaptığım çalışmanın dışında da partimize de artı değer katacağıma inanıyorum. Benim açından en önemlisi aday olup olamamak hiç önemli değil sonuçta zaten çalışıyoruz aday adaylığıyla kararımızın ardından biraz daha fazla gayret göstererek çalışmalara imza atacağız. Bununla birlikte durdun durdun  niye aday oldun  sorusu soruluyor. Şükürler olsun 41 15 yaşlarından beri siyasetin içindeyim.  18 yaşında aktif olarak siyasetin içine milletvekili danışmanlığı yaparak girdim. O dönemden bu yana değişik dönemlerde Milletvekili ve belediye başkan adaylarının danışmanlığını yaptım. Ülkemize daha iyi hizmet etmek ve partimize güç katmak amacıyla düşündüğüm milletvekili aday adaylığımı seçim kararı açıklandığını kamuoyuna dekdera ettim.  Necip Fazıl bir gençlik şiirinde dediği gibi kim dediği zaman sağına soluna ben varım diyebilen gençlik dizlerinde yola çıkarak ben varım diyerek Türkiye’deki ilk açıklamayı ben yaptım.  Arkadaşlarım sağ olsunlar aday adaylığımı sosyal medyadan paylaştılar. Çok şükür Allah’ıma bin şükür olsun  çıkıpta olmaz olamaz, yapamaz gibi sözler olmadı.  Çok değişik siyasal gruplardan CHP’lilerden, MHP’lilerden gardaş biz hiçbir şekilde AK Partiye oy vermeyi düşünmüyorduk, olursa yüzde yüz kesinlikle arkandayız diyerek destek verdiler. Bizde aldığımı güçle adaylığımızı koyalım vazife verilir verilmez bu büyüklerimizin takdirinde. Görev verilmediği takdirde de küsecek kırılacak değiliz” dedi.

AK Parti Osmaniye İl Başkanı Hamza Tor Ak Parti Osmaniye Milletvekili Aday Adayı olan Kerim Çakmak’a çıktığı yolda başarılar diledi.

Tor “Biz sizin gibi değerli kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı partimizden aday olmasından memnuniyet duyarız. Allah her şeyin hayırlısını kısmet etsin. Hakkeden milli birlikteğin doruk noktasına ulaşacağı bir seçim sürecine gireceğiz.   bu noktada sadece milletvekili, cumhurbaşkanı seçmekten öte bu devletin bu milletin beraberliğini uzun yıllar devam etmesini sağlayacak iktidarın oluşumu anlamında bir seçim yapacağız bu açıdan gerçekleştirilecek seçin çok önemli” şeklinde konuştu.

 

23 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın