Gazeteler ve Çalışanlarına Yönelik  Koronovirüs Tedbiri Kolaylığı

Gazeteler ve Çalışanlarına Yönelik  Koronovirüs Tedbiri Kolaylığı

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya Koronoviris tedbirleri kapsamında Gazetelerin sıkıntılı günler yaşadığı ifade ederek  tedbir günleri devam ettiği süre içerisinde gazetelerde bayi ve abone şartlarında fiili satış şartı kaldırıldığını söyledi.

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya açıklamasın da “ Virüse karşı en etkili yöntem yayılmasını engellemektir. Yayılmasının engellenmesi için de devlet millet işbirliği ile Sağlık Bakanlığımız  Bilim Kurulu uzmanların uyarılarına tavizsiz uymak en önemli tedbirleri oluşturmaktadır. Devletimizin yetkili organları çiftçilerimiz, köylülerimiz,  dar gelirli vatandaşlarımız küçük, orta büyüklükte işletmeler, esnaflarımız, kamu memurlarımız olmak üzere toplumun her kesiminde, her alanı  kapsayacak şekildeki  tedbirlerini acilen almıştır. Almaya da devam etmektedir. Bu tedbirler kapsamında basın çalışanlarımıza yönelik koronavirüs önleyeci tedbirler ve kolaylıklar bulunmaktadır.  Alınan tedbirlerin bazıları; Sıkıntılı tedbir günleri devam ettiği süre içerisinde gazetelerde bayi ve abone şartlarında fiili satış şartı kaldırılması. İşkur’dan işçi alan gazeteler, İşkur’dan aldıkları elemanların tamamını asgari kadrosunda gösterebilecekler. İl ve ilçelerde gazeteler aralarında anlaşmak kaydı ile ve her gün dönüşümlü olarak en az iki gazete yayınlanmak şartı ile diğer gazeteler yayınlanmayabilecek. Fikir işçilerine BİK tarafından verilen krediler de istendiği takdirde 3 ay ertelenecek. Gazete sahiplerinden istenen borcu yoktur yazısı alınan tedbirler kapsamında istenmeyecek” dedi.

Hijyene ve kalabalık ortamlardan uzak durmaya, tokalaşmamaya ve sarılmamaya özen gösterilmesi konusunda uyarıda bulum Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya “Gün birlik olma yardım ve  dayanışma günüdür. Asla bana bir şey olmaz rehavetine kapılmamalıyız.  Aklıselim, sakin, bilinçli bir şekilde  açıklanan  tedbir ve önlemleri eksiksiz yerine getirmemiz  çok önemlidir. Osmaniyeli  hemşehrimden salgına karşı uzmanlar tarafından belirtilen tedbirlere önemle uymalarını rica ediyorum. İçerisinde bulunduğumuz bu süreçte birlik ve dayanışma ruhuyla hareket ederek zor günleri hep birlikte atlatacağımıza, bu süreçten daha da güçlenip çıkacağımıza  olan inancım tamdır” diye konuştu.

 

25 Mart 2020 Murat BOZ
Yorum yapın