Gedik: “Osmaniye’nin Seçilmiş Kadınları Bugün Birlikte Anlamlandırdık”

Türk Tabipler Birliği Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, Türk Kadınına seçme ve Seçilme hakkı tanıyan Cumhuriyetimizin Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ ü saygı ve şükran ve rahmetle andıklarını söyledi.

Türk Tabipler Birliği Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik “5 Aralık 1934’te bir büyük devrim gerçekleşti. Türk kadını seçme ve seçilme hakkını, Dünya’nın bir çok medeni ülkesinden önce aldı. Hakkımızı teslim eden başta Gazi M. K. Atatürk olmak üzere tarihsel süreçte emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, “ Türk Milletini Cumhuriyetle onurlandıran Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, 1934’da kadınlara oy verme hakkını verdiğinde birçok ülke bu hakkı tanımıyordu.  Fransa 1944, İtalya 1945, Japonya 1947, Çin 1949, İsviçre 1971, Suudi 2001 “5 Aralık 1934’te bir büyük devrim gerçekleşti. Türk kadını seçme ve seçilme hakkını, Dünya’nın bir çok medeni ülkesinden önce aldı. Hakkımızı teslim eden başta Gazi M. K. Atatürk olmak üzere tarihsel süreçte emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.  Biz, Osmaniye’nin seçilmiş kadınları bugün birlikte anlamlandırdık.

Osmaniye Belediye Başk. Yard. Ve Belediye Meclis üyeleri Burcu Yüceer ve Sehavet Arslankurt, Alibeyli ve Yaverpaşa muhtarları Hülya Önal ve Elif Tatar, Mimarlar Odası Başk. Halise Şen ve yön. Kur. Terziler Odası Başk. Derya Öztürk ve yön. kur. Türk Anneler Derneği Başk. Birgül Özdemir ve yön. kurulu ve odamız hekimleri yaşam ve kariyer serüvenlerimizi paylaşma imkanı bulduk.  Hiç bir varoluş ve başarı hikayesi tesadüf değildir. Altında emek, alın teri var elbette…   Bu buluşma bana Osmaniye’nin kadın gücünü gösterdi” dedi.   Haber Merkezi

8 Aralık 2018 Murat BOZ
Yorum yapın