“Gelecek Ellerinde Projesi”  Ödül Aldı 

 

Osmaniye Belediyesi, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 ayrı kategoriden oluşan “Şehir Ödülleri Türkiye” programında  “Eğiten Şehir” ödülünü kazandı.

Osmaniye Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından   “su hayattır, gelecek ellerinde “ sloganı ile tüm kentte verimli ve etkin su kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla ilkokul ve ortaokul öğrencilere yönelik olarak başlattığı ‘Gelecek Ellerinde’ projesi ödül aldı.

Kültür  ve  Turizm ve  Kalkınma Bakanlıklarının  destekleri, Yaşayan Şehirler Platformu ve  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen  “Şehir Ödülleri Türkiye”  Sabancı Kültür Sarayı’nda  gerçekleştirildi.

Yaşayan Şehirler Platformunun düzenlediği  Şehir Ödülleri’nden “Gelecek Ellerinde” projesiyle ‘Eğiten Şehir’ ödülü  Osmaniye Belediyesi’ne layık görüldü. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, ödülü Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Alper Akın’ın elinden aldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Kadir Kara; “Yerel yönetim olarak gelecek nesillere yaşanabilir şehir bırakmak istiyoruz. Yaşadığımız dünyada her geçen gün yokluğunu daha çok hissettiğimiz su kaynaklarımızı ve suyumuzu korumak ve tasarruflu kullanımını gerçekleştirmek adına çocuklarımızdan başlayarak bir eğitim projesi gerçekleştirdik. Umut ediyorum ki bu projemiz ülke genelinde karşılık bulur. Bakanlıklar ve ilgili kurumlar bu konuda çalışmalar yürütüyor. Biz de çocuk ve gençlerden başlayarak bu kampanya ile toplumu verimli su kullanımı konusunda bilinçlendirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

6 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın