Geleneksel Çocuk Oyunlar Masal Park’ta Oynandı

 

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Osmaniye Masal Park’ta coşkuyla kutlandı. Gün boyu devam eden etkinlerle hem çocuklar hem büyükler eğlencenin tadına vardılar. Binlerce çocuğun aynı andaki coşkusu izlenmeye değerdi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında binlerce çocuk aileleri ile birlikte Masal Parka akın etti. Burada eğlenmeye gelen çocuklar ayrıca  unutulmaya yüz tutmuş birbirinden güzel oyunları oynayarak eğlenceli bir gün yaşadı. Festivalde çocuklar aileleri ile birlikte kiriştek çevirdi, ip atladı, sek sek oyununda sekti, tombik oyunu ile coştu, mendil kapmacada birbirleriyle yarıştı, çuval yarışı ile zıpladı.

 

 

OSMANİYE MASAL PARK’A  ÇEVRE İLLERDEN ONLARCA AİLE GELDİ

Osmaniye Masal Park 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında binlerce çocuğu ailesi ile birlikte ağırladı. Kutlamalara katılanların bir çoğu ise çevre illerden gelerek  coşkuya eşlik ettiler. Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Niğde ve Kilis’ten  Masal Park’a gelen konuklar ayrıca Osmaniye’yi de gezme imkanı buldular.  Malatya’dan gelen bir ailenin “Yıllardır Osmaniye’nin yanından geçer gideriz. Hiç girip gezme imkanı bulmamıştık. Masal Park’ın açıldığını sosyal medyadan duyduğumuzda çocukların ısrarı ile geldik” diyerek, eğlence ve kültür  turizmi anlamında da Masal Park’ın önemine vurgu yaptılar.

 

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI

Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali’de bu yıl  Osmaniye Masal Park’ta yapıldı.  Festival kapsamında beden eğitimi öğretmenleri nezaretinde çocuklar hem yarıştı, hem eğlendi, hem de kazandıkları Masal Park ücretsiz kullanım kartları ile oyun gruplarına bindi. Osmaniye Doğa Koleji, Osmaniye’nin Dünkü Çocukları ekibi, Sütaş Bandosu, Pantomim Bandosu, Ülkü İlkokulu ve diğer katılımcılarla gün boyu kutlamalar devam etti.

 

 

KARA FESTİVALE KATILDI, MASAL PARKI GEZDİ

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, hem festivala katıldı hem de Masal Parkı gezerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.  Başkan Kara, “Her şey Mutlu Şehrin Mutlu Çocukları için. Bugün burada harika görüntüler var. Masal Parkımızın bu şekilde çocuklarımızın en rağbet edilen yeri olarak görülmesi bizleri çok mutlu ediyor. Masal Parkın her bir köşesinde farklı aktiviteler, eğlenceler var. Beni en çok mutlu eden konulardan birisi de şehrimiz dışarısından da çok sayıda ailleyi bugün burada görüyor olmam. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim” İfadelerini kullandı.

 

15 BİN KİŞİ KUTLAMALARA KATILDI

Masal Park’ın Pazartesi günleri hariç  hergün açık olduğunu belirten yetkililer, “Masal Park tüm çocukların güvenle eğlenebilecekleri bir merkez. Herkesi bekliyoruz. Pazartesi günleri hariç diğer günler açığız. En az 15 bin kişinin katıldığı 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz” dediler.

26 Nisan 2019 Murat BOZ
Yorum yapın