Hafız Ve Hafizeler Kadirli’de İcazet Aldı

 

“Cami, Şehir ve Medeniyet” temalı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları kapsamında Kadirli’de hafızlık eğitimini tamamlayan 11’i erkek 10’u bayan 21 hafız için icazet ve taç takma töreni gerçekleştirildi.

Öğretmenevi önünde düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören Şanlıurfa Ulu Cami İmam Hatibi Fatih Kahveci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

 

Programın açılış konuşmasını Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader yaptı. Kader, hafız yetiştirmenin zorluğuna değinerek emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle hazırlanan sinevizyon gösterildi.

 

Konuşmasına Camilerin önemi hakkında bilgi vererek başlayan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu ise hafızlığın, dünya hayatında Kur’an-ı Kerim’i anlama, anlatma, okuma ve Kur’an ahlakını yaşamak bakımından çok önemli bir meslek olduğunu söyledi. Öğrencilerin hafız olmasında emeği geçenleri tebrik ederek velilerine teşekkür eden Tahiroğlu, “Hafızlarımızı tebrik ediyor ömür boyu Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmelerini Yüce Mevla’dan diliyorum. Bu hafızların annelerini, babalarını, yetişmelerinde emeği geçenleri ve hocalarını ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

 

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Akpınar yönetimindeki Harran Üniversitesi Türk Tasavvuf Korosu’nun ilahi sunumunun ardından hafızlara cübbe ve sarık, hafizelere taçları giydirilerek hafızlık belgeleri takdim edildi. Hafız ve hafizelere çeşitli hediyelerin verildiği törende, hafızların annelerine de gül takdim edildi. Vali Ömer Faruk Coşkun, hafız ve hafizeleri tebrik ederek, yetiştirilmelerinde emeği geçenlere teşekkür etti.

düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile davetliler katıldı.

 

 

 

6 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın