Halı Saha Futbol Turnuvası Şampiyonu 112 Zeytindalı

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Osmaniye Şubesi’nin düzenlediği Kurumlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası tamamlandı.

Turnuvanın Şampiyonu 112 Zeytindalı Spor olurken, Osmaniye Gazeteciler takımı ikinci oldu. Göçmenspor’un üçüncü olduğu turnuvada İl Sağlık Müdürlüğü takımı da En Centilmen Takım olarak ödüllendirildi.

Çenet Kardeşler Akdeniz Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’da düzenlenen turnuvaya; İl Sağlık Müdürlüğü, Göçmenspor, 112 Zeytindalı, Özel İbni Sina Hastanesi, Devlet Öz Bürospor, Kızıl Elma, Kadirli 112 Acil, Bahçe Fizik Tedavi, İttifak Futbol Takımı, Cebelibereket Gazeteciler, Osmaniye Devlet Hastanesi Radyasyon, Özel Sevgi Hastanesi, Düziçi Korupark, Dirilişspor, Osmanlıspor ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti takımları olmak üzere 16 takım katıldı. 4’er takımdan oluşan 4 grupta oynanan maçlar sonunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Çeyrek Finale yükseldi. Eleminasyon usulü devam eden maçların sonunda kazanan takımlar yarı final maçı oynadı. Yarı final maçlarının galipleri final müsabakası, mağlupları ise 3.’lük müsabakası oynayarak turnuva sona erdi.

Turnuvanın 3.’lük maçında Kadirli 112 Acil takımını 7-2 yenen Suriyeli Bayır Bucak Türkmenlerinin oluşturduğu Göçmenspor turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Final maçında ise Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti takımını 2-1 yenen 112 Zeytindalıspor, turnuvanın Şampiyonu oldu.

Sağlık-Sen Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet, “Sağlık Sen Osmaniye şubesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Halı Saha Futbol Turnuvası’nı bu yıl 15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı’ndaki şehitlerimiz anısına düzenledik. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Gazilerimize, yaralılarımıza sıhhat ve uzun ömürler dileriz. Halı Saha Futbol Turnuvası’na katılan tüm takımlara da teşekkür ediyorum. Başta yönetim kurulu arkadaşlarıma ve Memur Sen Onursal Başkanımız Mücahit Çelik beye, Memur Sen Başkanı Mahmut Kahraman beye, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hasan Öznavruz beye, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr Mehmet Cingöz beye, Osmaniye Devlet Hastanesi Müdürümüz Mehmet Emin Çuhadar beye, 112 Başhekimimiz Dr Yasin Güngör beye, Bahçe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Müdür Yardımcısı Fizyoterapist Serhat Vural beye, Diyanet-Sen Başkanımız Adnan Yiğit beye, Büro Memur-Sen Başkanımız Ebubekir Yılmaz beye, Öz Büro-İş Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Taş beye, takımlarımızın kaptanlarına, yöneticilerine ve ismini sayamadığım tüm idareci kardeşlerime turnuvaya teşriflerinden dolayı Sağlık Sen Osmaniye Şube Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ederim. Turnuvada dereceye giren takımlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

Kupa töreninde konuşma yapan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman ve Memur-Sen Onursal başkanı SGK Müdürü Mücahit Çelik ise turnuvanın şehitlerimiz adına düzenlenmesinin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilediler. Törende ilk üçe giren takımlara madalya ve kupaları verilirken, En Centilmen Takım’a, turnuvanın düzenlenmesine destek veren Bülent Çenet’e, 15 Temmuz Gazisi Hanifi Temurtaş’a da plaket verildi. Ayrıca turnuvanın organizasyonunda büyük emeği olan Osmaniye’nin sevilen hocası Sait Kaya’ya da kahve fincanı takımı hediye edildi. Murat BOZ

Bu arada geçen seneki turnuvada 3. olan Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti takımı, bu seneki turnuvada ikinci olarak bir basamak yükselmiş oldu. Takım Kaptanı Muhammed Kırlar, finalde yenildikleri rakiplerini tebrik ederken, turnuvayı başarı ile düzenleyen Sağlık-Sen’e de teşekkür etti.

30 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın