“Haydi Çocuklar Camiye”

“Haydi Çocuklar Camiye” Projesinde Çocuklar Ödüllendirildi

Osmaniye’de çocukları namaza ve cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi beklenenden daha yoğun bir ilgi gördü. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde “Haydi çocuklar camiye” projesi kapsamında Miraç Camii’nde düzenlenen yarışmada, 40 gün boyunca düzenli olarak camiye gelip namaza devam eden, sosyal etkinliklere katılan 40 ayet ve hadis ezberleyerek puan toplayan çocuklar ödüllendirildi.

Yeni Nesli kötü alışkanlıklardan korumak, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, çocukları camide cemaatle namaza teşvik etmek ve güzel ahlakla yetiştirmek, bunun yanında Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetler ve Hadis-i Şerifler ezberleterek hayatlarında uygulamalarını sağlamamın hedeflendiği yarışmada, 140 çocuğa ödül töreni düzenlendi.

Düzenlenen törende hediyeler sahiplerini bulurken, derecelerine göre, laptop bilgisayar, tablet, bisiklet,mp3 çalar, kol saati, gibi hediyeler verildi. Yaşları 7-13 arasında değişen çocuklar 40 gün boyunca her hafta Cuma günü sabah kahvaltısı onun yanında sosyal etkinlikler ve Hacivat karagöz oyununu izleme fırsatı buldular.

Proje kapsamında programa katılan çocuklar ise, bu program vesilesiyle cami ve namaz alışkanlığı kazandıklarını belirttiler

. İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu “Çocuklarımız 40 gün boyunca 5 vakit namazı camide kılmak için adeta birbiriyle yarıştılar. Sonuçta cemaat sevindi Müftülüğümüz sevindi çocuklarımız sevindi ve geleceğimiz olan gençlerimizin çocuklarımızın camide vakit geçirmesi bizi daha da umutlandırdı. Hepimizin sevinci bir tarafa tabii ki çocuklarımızın aldıkları hediye ile sevinmesi bir başka oldu. Umuyorum ki Recep hocamızın yapmış olduğu bu çalışma diğer camilerimize diğer hocalarımıza örnek olur her cami çiçek açar. Çocuklar camiye diyoruz” dedi.

İmam Çeri’de “Çocuklarımız okulda ve camide mektebin ve mabedin gölgesinde milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesi için bu tür programları uyguluyoruz. Haydi çocuklar camiye projesiyle 40 gün boyunca camilerimiz çiçek açtı çocuklarla puanlarını verdik hediyelerini verdik ve çocuklarımız sevindi. Bundan da mutluyuz Elhamdülillah” dedi.  Haber Merkezi

 

21 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın