Huzur Toplantıları Devam Ediyor

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Adnan Menderes Mahallesi Sakinleri ile Huzur Toplantısında bir araya geldi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur Toplantısında, Adnan Menderes Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Toplantının başında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla vatandaşlar; konut güvenliği, genel güvenlik önlemleri, dolandırıcılık olaylarının önlenmesi, düğünlerde silah atılmasının önlenmesi konusunda bilgilendirildiler.

Sunumun ardından konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, sunumda dile getirilen güvenlik önlemlerinin oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, “İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılan sunumda dile getirilen güvenlik önemlerine riayet edilirse özellikle hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarında azalma olduğu bilinmektedir. Bu nedenle siz değerli mahalle sakinlerimizin bu hususlara özellikle dikkat etmenizi böylece meydana gelmesi muhtemel birçok olayın önlenmesi noktasında katkı sunmanızı bekliyoruz.” diye konuştu. Toplantıda mahalle sakinlerinin iletmek istedikleri sorun ve talepleri dinleyeceklerini ve bunlara hep birlikte çözüm arayacaklarını söyleyen Vali Coşkun, daha sonra sözü mahalle sakinlerine bıraktı.

Toplantının devamında Adnan Menderes Mahallesi sakinleri talep ve sorunlarını Vali Coşkun’a ilettiler.

Söz almak isteyen tüm vatandaşları tek tek dinleyen Vali Coşkun, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek, “Mahallenizin sorunlarına duyarlılık göstererek, bu toplantıda sorunlarınızı bizlere iletmenizden dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin mahallenizdeki sorunlara duyarlı olmanız ve her daim birlik beraberliğinizi tesis etmiş olmanız çok önemli. Bizlere iletmiş olduğunuz sorun ve talepleri değerlendireceğiz ve imkânlarımız ölçüsünde, öncelik acil olanlar olmak üzere, çözmek için gayret göstereceğiz. ”dedi.

Toplantı sonunda, mahalle sakinleri Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensuplarına talep ve sorunlarını dinledikleri için teşekkür ettiler.

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Vali Coşkun’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da katıldı.

13 Mayıs 2019 Murat BOZ
Yorum yapın