İlk Siftahlar Başkan Öner’den

 

Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Dr. Alper Öner, Korona virüsü tedbirleri kapsamında 51 gündür kapalı olan berber ve kuaförleri tek tek gezerek ilk siftahlarını verdi.

Berberlerin açılmasıyla sabahın ilk saatlerinde gelen müşteriler hijyen kuralları kapsamında tıraşlarını oldu. Ekonomik anlamda sıkıntı yaşamaya başladıklarını ifade eden kuaförler ve berberler dükkânlarının açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Alper Öner’in 100 er liralık siftah jestinden dolayı da teşekkür ettiler.

Düziçi’nde yoğunluk nedeniyle, randevu sistemiyle çalışmalarına rağmen kuaförlerin ve berberlerin kapılarında uzun kuyruklar oluştu.

Berberler genel olarak şunları söyledi “Bugün işimize başladık. İlk müşterimiz aldık 51 gün sonra. Tüm hijyen kurallarına uyarak, tek kullanımlık ürünler kullanıyoruz. Saat başı müşteri alabileceğiz. 45 dakika tıraştan sonra 15 dakika hijyen temizliği yağacağız. Eski havlularımızı kaldırdık. İkramımız olmayacak. Saçını kesen gidecek. Başkanımıza ilk siftah jestinden dolayı teşekkür ederiz” >>>Mustafa DÜZENLİ

12 Mayıs 2020 Murat BOZ
Yorum yapın