Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme merkezinde (ŞÖNİM) kadına yönelik şiddetle mücadele il eylem planı çalıştayı gerçekleştirildi.

İl Müdürü Hamit Coşkun başkanlığında yapılan çalıştaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, SYDV, İŞKUR, Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye Barosu ve Osmaniye Belediyesi’nden kurum temsilcileri ile katıldı.

Toplantının başında konuşan Kuruluş Müdüresi Serap Durucan, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planın 2012-2015 yılları arasında uygulamaya başlandığı, 2016-2020 yılları arasında güncellenerek, Mevzuat düzenlemeleri, farkındalık yaratma ve zihniyet dönüşümü, Koruyucu ve önleyici hizmet sunumu ve şiddet mağdurlarının güçlenmesi, Sağlık hizmetlerinin düzenlenmesi ve uygulanması olmak üzere 5 hedefe ilişkin 31 temel faaliyet yer almaktadır” şeklinde konuştu.

İl Müdürü Hamit Coşkunun konuşmalarının ardından, 2017 yılı 26-27-28 Eylül tarihleri boyunca devam edecek olan 3 günlük Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayının ilk gününde:Yerel düzenlemelerin mevzuatla uyumlaştırılması,Toplumsal farkındalık ve zihniyet dönüşümü,Koruyucu ve önleyici hizmet sunumu konuları işlendi. Fidan TOPRAKOĞLU

 

29 Eylül 2017 Murat BOZ
Yorum yapın