Kara; ‘Geleceğimizin Teminatı Bütün Çocuklar Özeldir’

Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projeler ile bölgeye örnek olmayı sürdürüyor.

Osmaniye Belediyesi tarafından başlatılan ‘Küçük Veteriner Hekimler’ projesi kapsamında Mithatpaşa İlkokulu özel eğitim sınıfları öğrencileri Okul Müdürü İhsan Sarı ve Rehber Öğretmenleri gözetiminde Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Öğrenciler Küçük Veteriner Hekim projesi kapsamında Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlatılan veteriner önlüklerini giyerek stetoskop ile hayvanları muayene ederek kalp ritimlerini dinlediler. Çocukların hayvanlara dokunup severken ve onların kalp atışlarını dinlerken duydukları heyecan ve mutluluğun yüzlerine yansıdığı kaydedildi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ziyarete iştirak ederek tüm çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Kara, çocuklara barınak ve belediyenin yaptığı iş ve işlemler ile ilgili bilgiler verdi.

Geleceğimizin teminatı bütün çocuklar özeldir diyen Belediye Başkanı Kadir Kara; “Mithatpaşa İlkokulu özel eğitim sınıflarında eğitim gören çocuklarımızı barınağımızda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız bizlerin ve ülkemizin geleceği. ‘Küçük Veteriner Hekim’ projesi kapsamında hayvan barınağına geziler düzenleyerek çocuklarımızın katılımını sağlayan projemize destek veren tüm öğretmenlerimize ve değerli ailelerine teşekkür ediyor selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Öğrencilere Hayvan Barınağı ziyaretleri düzenlemeye devam edeceklerini belirten Mithatpaşa İlkokulu Müdürü İhsan Sarı; “Özel sınıflarımızda eğitim gören öğrencilerimizle Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret ettik. Onlar için çok farklı bir etkinlik oldu. Hayvan barınağının ortamını, yapılan çalışmaları ve görevlilerin hayvanlara olan ilgisini görmek memnuniyet verici. Ziyaretimize iştirak ederek çocuklarımız ile yakından ilgilenen Sayın Osmaniye Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızı ve tüm ekibini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.”ifadelerini kullandı. 

Etkinlik sonunda tüm öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

5 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın