Kara, ‘Su İnsanlığa Sunulmuş En Büyük Nimettir’

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 22 Mart Dünya Su Günü olması nedeniyle bir açıklamada bulundu. Başkan Kara, “ Gelecek Ellerinde” projesi ile Osmaniye’deki okullarda su tasarrufu eğitimleri vereceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Kadir Kara; “Su, insanlığa sunulmuş en büyük nimet, medeniyetlerin var olma sebebidir. Su, Canlılar için en önemli yaşam kaynağıdır, geleceğimizdir. Su kaynaklarımızın kıymetini bilerek, bilinçli kullanarak israfın önüne geçmeliyiz. Yaşadığımız süreç içerisinde su kaynaklarımızın günden güne azaldığının farkına varıp onun elimizden akıp gitmesine asla müsaade etmemeliyiz.  Bu kapsamda  Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüzce, Su tasarrufu ve verimliliğini arttırmak, yeni nesillerimize su tasarruf bilincini kazandırmak amacıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yerel ölçekte su tasarrufu projesine destek olmak amacıyla “ Gelecek Ellerinde” adlı projemizi sürdürüyoruz.  Kültür ve Turizm ve Kalkınma Bakanlıklarının destekleri ile Yaşayan Şehirler Platformu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen yarışma sonunda “ Eğiten Şehir” ödülü alan “ Gelecek Ellerinde “ adlı projemiz kapsamında okullarımızda öğrencilerimize yönelik bilinçlendirme eğitimleri vermeye başlıyoruz.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV): “Akan bir nehrin kenarında bile olsan, normal bir miktarın üzerinde su kullanman israf olur.” buyurur. Suyumuzu iyi değerlendirip geleceğimizi tehlikeye atmayalım. Gelecek Ellerimizde.” İfadelerini kullandı.

23 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın