Karacatilki İHL, TEKNOFEST 2019 Yarışmasında

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Korkut Ata Üniversitesi işbirliği ile TEKNOFEST 2019 Roket Yarışması Alçak İrtifa kategorisi başvurusu kabul edildi.

TEKNOFEST 2019 yarışmasınakatılma hakkı kazanan Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ali Asil, Bu fuara katılmanın hem öğrencilerimiz hem de Osmaniye’miz adına heyecan verici olduğunu söyledi.

Asil açıklamasında:” Roketimiz Alçak İrtifa kategorisinde hazırlanmakta olup, bu çalışmaya Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Bölümlerinin Öğretim Üyeleri ve öğrencileri çalışmalarıyla katkı sağladı. Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir’in danışmanlığıyla Osmaniye Roket Takımı olarak Korkut Ata roketimizin Öncül Tasarım Raporu kabul edildi. Yaklaşık 600 başvurunun yapıldığı Teknofest 2019 Roket Yarışmasına,  koordinatörümüz Eyüp Hakan Dingil’in takım lideri olduğu Roket çalışmamız, ön elemeyi geçerek atış yapma hakkı elde etti. Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinden Araştırma Görevlisi, Yüksek Lisans ve Lisans öğrencilerinden oluşan ekip ile Okulumuz Havacılık Kulübü öğrencilerinin bundan sonraki çalışması Kritik Tasarım Raporunu da sunarak, Eylül ayında yapılacak atış için, 1500 mt lik KORKUT ATA roketimizin hızla hazırlanmasıdır. Osmaniye Roket Takımı olarak böyle bir başarıya imza atmaktan dolayı öğrencilerimiz oldukça mutlu ve gururludurlar.

Bu projemiz için ROKETSAN’dan motor desteği sağlayacak. Sizler aracılığı ile de T3 Vakfı Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’a da teşekkür ediyorum.

Amacımız, Mühendislik, Havacılık ve Uzay Teknolojileri ile ilgili gençlerin dikkatlerini çekmek, bu alanlarda Ulusal Savunma Sanayimize katkı sağlayacak öğrencilere ufuk açmaktır. Osmaniye ilinde ilk defa böyle bir çalışma yapmak, Okulumuz ve Korkut Ata üniversitemiz açısından gurur verici olmuştur” şeklinde konuştu.

12 Nisan 2019 Murat BOZ
Yorum yapın