Karatepe-Aslantaş Milli Parkı  Turizme Katkı Sağlıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bulunan Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Osmaniyeliler ile çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşların yoğun ilgisini görürken

Türkiye’nin ilk açık hava müzesini de içinde barındıran milli park, baraj gölünün eşsiz güzelliği, doğal peyzaj güzellikleri ve doğasıyla özellikle yerli turistler tarafından tercih ediliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı 7. Bölge Müdürlüğü Osmaniye Şubesi tarafından yaptırılan mesire alanında son dönemlerde yaptırılan seyir terası ve çardaklar gibi yeni yatırımlarla çehresi değiştirilen milli park, çocuk oyun grupları, piknik masaları ve kameriyelerle turizme katkı sağlıyor.

Milli parkı ziyaret eden vatandaşlar,  yapılan alanın güzelliğinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Alan içerisinde piknik yaptıklarını, aynı zamanda doğanın keyfini çıkardıklarını ifade eden ziyaretçiler, emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Alana gelen vatandaşlar iş stresinden ve şehirden uzaklaşmak için aileleri ile sık sık Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’na geldiklerini belirttiler.

Doğal dengenin bozulmadan alanın oluşturulmuş olmasının alana daha da bir güzellik kattığını ifade eden vatandaşlar, alan içerisinin sürekli temiz olması, yerlerde en küçük bir çöpün bile olmamasının yapılan hizmetin karşılığının en güzel örneği olduğunu söylediler. HABER MERKEZİ

 

8 Ağustos 2017 Murat BOZ
Yorum yapın