Kırmıtlı Muhtarından Gazetemize Nezaket Ziyareti

Osmaniye Kırmıtlı Köyü Muhtarı mazbatasını almasından sonra ilk ziyaretlerini Elde demokrasi Gazetesine gerçekleştirdi. Gazetede Muhtarı karşılayan Gazetemiz  Yazı İşleri Müdürü Murat Boz oldu.

31 Mart yerel seçimlerinde Kırmıtlı Köyü muhtarlığına aday olan Yunus Doğan diğer adaylar arasından sıyrılarak muhtar seçildi.

Muhtar seçilmesinin ardından Gazetemizi ziyaret eden Doğan hizmetlerini tescillemek adına mazbatasını alır almaz ilk olarak gazetemizi ziyaret etmek istediğini ve yapacağı hizmetleri tüm Osmaniye ye duyurmak istedi.

Muhtar seçilen Yunus Doğan yaptığı konuşmada; “31 Mart yerel seçimlerinde adaylık için başvurdum ve yapılan seçim sonunda seçildim. Beni bu göreve layık gören vatandaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum gece gündüz haftanın yedi günü bana ihtiyaçları olduğu an her nerede olursam olayım yardımlarına koşmakta tereddüt etmeyeceğimi bilmelerini istiyorum. Yıllarca Antalya da farklı yerlerde işletmelerde yöneticilik yaptım, yöneticilik konusunda fazlasıyla tecrübem var. Köyümüz için yapacağım hizmetten hem köylülerimiz hem Osmaniye halkı fazlasıyla memnun kalacağına inanıyorum. Bunları  Şöyle sıralaya biliriz içme suyu deposu temizlenerek suyun depo vasıtasıyla şebeke ye vereceğiz, suyun tonunu 75 kuruş yapacağız, su sayaçları olmayan evlere sayaç takacağız. Taziye ve Düğün çadırları, Sandalye, masa görevlimiz tarafından köy halkımızın faydalanmasını sağlayacağız. Köyümüz de ve yakışmayan ve diğer olumsuzluklara taviz verdirmemek ve caydırıcı olması için kamera taktıracağız. Köyümüzün eksik olan çöp konteyneri ayrıcalık yapmaksızın tamamlayacağız kırık ve çürükleri değiştireceğiz. Köyün tüzel kişiliğine ait tarlaları kanunlara uygun şekilde ekim için ihale ederek herkes faydalanacak

köyümüzün mezarlığının yıkılmış duvarlarını yeniden yapacağız, temizlik ve bakımına önem vereceğiz. Arabalar için park yerini genişleteceğiz. Köyümüzde Şehit Mustafa Kuyluk adına yapılan hatıra ormanına yeniden ağaç diyeceğiz, Valilikle koordine yapılarak baklava tel ile etrafını çevirip koruyacağız. İçine uygun yere çocuk parkı ve banklar koyacağız. Köyümüzün merasını tarım il müdürlüğü ile konuşarak tatarlı köyü ve Köy yeri gibi ıslak edilerek korunga yada benzeri yeşillik dikilerek hayvancılık yapan halkımıza destek sağlayacağız. Kadınlarımıza özel (Anneler Günü, Dünya Kadınlar Günü) gibi etkinlikler düzenleyerek onure etmeye çalışacağız. Gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklarından alı koymak için spor kompleksi yapacağız, ayrıca gençlerimizle yarışlar ve turnuva düzenleyeceğiz. Köyümüzün sadece Türkiye’de değil dünya da tanınmasına vesile olan (yaptıranların ve emeği geçenlerden ALLAHIM razı olsun) bizde Kırmıtlı Kuş Cenneti projesini korumak ve yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Muhtar ve azalar dışında eğitimli her Soyisim ve aileden oluşan bir danışma heyeti oluşturarak problemleri aramızda halledeceğiz. Çevre yoluyla Çiftlik yolundan köye bağlanan yolu parke taşı yada asfalt yapmak için mücadele göstereceğiz.

gelenek ve göreneklerimizi göre ramazan ayında çalınan ramazan davulunu çaldırarak kaybolmuş geleneğimizi yeniden yaşayacağız.

köyümüzde artan hırsızlıkların önüne geçmek için köye kontrolsüz giren hurdacı yada yabancıların kontrolünün sağlanmasını yapacağız. kapanmış ortaokulumuzun yeniden açtırıp yazdığı eserleri ile Türkiye’yi dünyaya tanıtan Yaşar Kemal’in adını koymak suretiyle (tecirli, sakarcalık, Gökçedam hemite, Selimiye, Orhaniye) köylerini taşıma sistemiyle kırmıtlı da eğitim yapma imkanı için çalışacağız. Mustafa kuyluk ilkokulunda çocuklarımızın öğretmenler gerek velilerle konuşarak kaliteli eğitim verilmesini sağlamak için çalışacağız. Köyümüzün bahçe sulama kanallarının her yıl temizlenerek kırık yada arızalarını yapacağız.

yaşlı dul maaşları alması gereken şartları uyan herkese kömür ve farklı yardım alacak herkese hızlı bir şekilde hemen yardımcı olacağız.

yorumlarınızı ve önerilerini köyde oturan ve gurbetçi köylülerimizin doğru ve faydalı isteklerini dikkate alarak yapılması gereken her şeyi yapacağız” dedi.

Daha sonra muhtar ile fotoğraf  çektiren Murat Boz muhtara başarılar dileyerek uğurladı.

11 Nisan 2019 Murat BOZ
Yorum yapın