Loş: ”Çanakkale Dünyaya Vurulmuş Türk Damgasıdır”

MHP Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih Loş, “bu gün şanlı tarihimizin en anlamlı günlerinden olan 18 mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma gününün 103. yılını idrak etmekteyiz” dedi.

Melih Loş, “Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen,  vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Loş, “Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizin bize verdiği dersler vardır. Bu derslerden birisi inançlı insanların neler yapabileceğini göstermesidir. Bir başka ders de savaşların öldürme ve tahribattan başka bir şey olmadığıdır. Bugün ülkemizi kamplara ayırıp, kardeş kavgası çıkarmak isteyenler Çanakkale zaferini çok iyi okumalıdırlar” diye konuştu.

Ahmet Melih Loş, bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal topraklara, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmak olduğunu belirtti.

Vatan için canlarını veren tüm şehitleri rahmetle andığını belirten MHP Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih Loş  konuşmasını  “Başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun’’ diye tamamladı.

14 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın