Mehmet Akif’te Çiçek Dikim Etkinliği

Osmaniye   Mehmet Akif İlkokulu’nda “Babamla okulda 1 saat” projesi kapsamında çiçek dikim etkinliği düzenlendi.

Başmahalle’de eğitim ve öğretim veren Mehmet Akif İlkokulu Sınıf öğretmeni Emrah Dertli ile Rehberlik Öğretmeni Selda Ağacakaya tarafından birinci sınıf öğrencileri için “Babamla okulda 1 saat” projesi geliştirildi.

Proje kapsamında okulun bahçesinde seçilen bir bölgeye çiçek dikmek için çalışma başlatıldı.

Minik öğrencilerin babalarının okula gelerek ayrılan bölgeye çocukları ile birlikte çiçek dikmeleri sağlandı. Baba ve anneleri ile birlikte okul bahçesine çiçek diken çocuklar, kendilerine ayrılan süre içerisinde anne-babalarını yanlarında görmekten ayrı mutluluk duyduklarını söylediler.

Çocuklara fidan sevgisini aşılamak amacı ile çiçek dikerek başlatmayı düşündüklerini söyleyen Rehberlik öğretmeni Selda Ağcakaya; “Okulumuzun bahçesinde seçtiğimiz bir bölümü hem çiçeklendirmek, hem de çocuklarımızın anne-babalarının da katılımını sağlayarak projemizi hayata geçirmek istedik.   Bu konuda bizlere deste veren Okul müdürümüze, idarecilerimize, sınıf öğrencimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz”dedi.

Öğrenciler anne-babaları ile birlikte diktikleri birer adet çiçeklerin okul bahçesine renk kattığını söylediler. >>>Murat BOZ

29 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın